Asya bebekten haber var
Taksim’de 19 Mart’ta yaşanan terör saldırısında sol gözünü kaybeden 2.5 yaşındaki Asya’ya önümüzdeki günlerde protez yapılacağı öğrenildi
GÜNDEM , 28 Ağustos 2016 Pazar, 09:45
Asya bebekten haber var
İstanbul Taksim'de 19 Mart'ta yaşanan terör saldırısının simgesi olan 2.5 yaşındaki Asya, hayata yeniden gülümsüyor. Saldırıda sol gözünü kaybeden Asya'nın sol gözüne önümüzdeki günlerde protez yapılacak. Adana'dan İstanbul'a gezmeye gelmişlerdi. DAEŞ terörüne 19 Mart'ta Taksim'de yakalandılar. Canlı bomba kendini patlattığında ortalık ateş topuna döndü. 5 kişi hayatını kaybetti, 39 kişi de yaralandı. Ve saldırı noktasındaki ilk görüntülerde bir çocuk arabası dikkat çekmişti. O çocuk arabası 2.5 yaşındaki Asya'ya aitti. O bombalı saldırıya babasının kucağında yakalanmıştı.

TAKSİM SALDIRININ SİMGESİ OLDU

Asya bebek. Saldırının ardından beyin ameliyatı geçirdi. Günlerce yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildi. Sol gözünü kaybetti. Saldırıda baba Turgut, anneÇilem ve 7 yaşındaki abla Elçin de yaralanmıştı. Asya'nın gözüne önümüzdeki günlerde protez yapılacak.

Bir bankada çalışan baba Turgut Başaran, sevgi ve şefkatin kendilerini aile içinde güçlü kıldığını söyleyerek "Asya'yı da diğer çocuğumuz Elçin'in de bu olaydan en az zararla atlatmalarında sevgimiz ve şefkatimiz etkili oldu. Şimdi sevgi ve şefkatle sarılma zamanı" dedi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR