Atalay Filiz ve kayıp Olga'nın fotoğrafları ortaya çıktı
Atalay Filiz'in Paris'te beraber zaman geçirdiği sevgilisi Olga Seregina ile fotoğrafları bulundu. Atalay ve Olga Paris'te bir süre aynı evde kaldı.
GÜNDEM , 05 Haziran 2016 Pazar, 12:38
Atalay Filiz ve kayıp Olga'nın fotoğrafları ortaya çıktı
Türkiye'nin günlerdir izini sürdüğü seri katil Atalay Filiz'in kayıp sevgilisiyle fotoğraflarına Habertürk gazetesinden Sami Akbıyık ve Hüseyin Şentürk ulaştı.

Atalay F., Olga ve Elena ile 2008'de Paris'teki lise değişim programında tanıştı. Atalay 2010'a kadar Paris'te kalırken, Olga ile internet üzerinden görüşmeyi sürdürdü. Yolları 2010'da bir kez daha kesişti. Olga ve Elena, bu sefer üniversite için Paris'e gitti. 2 genç kız, o sıralarda Göktüğ Demirarslan'la aynı evde kalan Atalay F. ile tekrar bir araya geldi. 4 genç, aynı evi paylaşıp kirayı bölüştü. 

1 yıl sonra anlaşmazlık sonucu Göktuğ ile Elena başka bir eve taşındı. Ta ki 2013'te Ankara'da işlenen korkunç cinayete kadar. İşte o günlerden kalan fotoğraflar.

DİLEKÇE VERİLDİ

2011'den bu yana kayıp olan ve öldürüldüğü düşünülen Olga Seregina'nın fotoğraflarını Habertürk'le paylaşan ailesi, "Bize 'Atalay'la sevgili olduk' diyerek bu fotoğrafları gönderdi.Türkiye tatilinden sonra ondan ayrılınca Atalay Olga'yı tehdide başlamış. Kaybolduktan sonra Atalay'dan şüphelendiğimizi söyleyip dilekçe verdik" dedi. 

FOTOĞRAFI ÇEKEN ATALAY'IN ÖLDÜRDÜĞÜ GÖKTUĞ İLE ELENA

Bu fotoğraf Göktuğ-Elena ile Atalay-Olga çiftinin Paris'teki mutlu günlerinden kalma. Olga, Göktuğ ile Elena'nın çektiğ bu fotoğrafı da diğerleriyle birlikte ailesine gönderip "İşte sevgilim" demiş.

\"\"

AYRILDIKTAN SONRA TEHDİT ETTİ 

Seregina Ailesi, Olga'nın 2010'da eğitim almak için Paris'e gittiğini belirterek, yaşanan bu süreci şöyle anlattı: "Sorbonne Üniversitesi'nde Fransız Dili ve Edebiyatı okumaya başladı. Atalay'la aynı evde yaşıyordu. Aralık 2010'da Atalay'la sevgili olduklarını söyleyerek bize bu fotoğrafları attı. 
Sonrasında Türkiye'ye Atalay'ın yanına gidip ağustos sonunda Fransa'ya geri döndü. Olga bebek bakıcısı olarak bir ailenin yanında işe başladı. Eylül ayında Atalay'dan ayrıldı. Ayrıldıktan sonra Atalay'dan sürekli tehdit telefonları aldığını bize anlattı. 17 Aralık'ta Paris'te kayboldu. Bakıcı aile önce polise haber verdi. Sonrasında Olga'nın arkadaşları bizi arayarak kaybolduğunu söyledi." 

\"\"

'ŞÜPHELENDİĞİMİZİ POLİSE ANLATTIK'

Olga'nın kaybolmasından Atalay'ı sorumlu tutan aile şöyle devam etti: "Önce polise başvurduk ancak Rus hükümetinin yapacağı bir şey yoktu. 2012'nin sonunda Olga hâlâ bulunamayınca Rus polisine Atalay'ın sorgulanması için dilekçe verdik. Atalay'ın sorgulanmasını istedik. Dilekçe Türkiye'ye iletildi. Atalay sorgulandı ancak serbest bırakıldı. Bunun üzerine ailesi olarak Rusya'da dava açmak istedik ama ret cevabı geldi. 2013 Eylül ayında da Elena ve Göktuğ, Ankara'da öldürüldü."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR