'Atalay Filiz yalan söylüyor'
Atalay Filiz'in emniyette Fatma Kayıkçı'yı, kimliğini deşifre ettiğini tahmin ettiği için öldürdüğünü yönündeki ifadesine Kayıkçı'nın üvey oğlu Cengiz Kayıkçı'dan yanıt geldi.
GÜNDEM , 13 Haziran 2016 Pazartesi, 14:33
'Atalay Filiz yalan söylüyor'
İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak dün İzmir'de yakalanan Atalay Filiz'in Kartal Anadolu Adliyesi'ndeki işlemleri devam ediyor. İstanbul'da öldürülen tarih öğretmeni FatmaKayıkçı'nın üvey oğlu Cengiz Kayıkçı, savcı tarafından ifadesine başvurulmak üzere adliyeye geldi.

Adliye çıkışında basın mensuplarına bir açıklama yapan Cengiz Kayıkçı, "Sevinçliyiz ama buruk bir sevinç. Bu kadar kısa sürede yakalanacağını tahmin etmedim. İzmir'deydi; yurtdışına, Yunanistan'a kaçacağı söylentileri vardı. Bunların hiçbirine inanmadım. Bu şahıs medyada çok zeki olarak tanıtıldı ancak aksine gerizekalı... O kadar marifetli biri değil ailesi buna yardım etti. Onun için bu kadar kaçabildi, saklanabildi. Bu kez ailesi yardım etmeyince yakayı ele verdi" diye konuştu

ADLİYEDE KARŞILAŞMADI

Bir gazetecinin "Adliyenin içinde karşılaştınız mı?" şeklindeki sorusuna Kayıkçı, "İfade için gelmiştim. Ancak şahıs burada olduğu için veremedim. Kendisi içeride odadaydı. Göremedim" diye yanıt verdi.

"ÇOK ZAYIFLAMIŞ, ÇÖKMÜŞ"

Yakalandığında neler hissettiğiyle ilgili bir soruya ise Cengiz Kayıkçı, "Tuhaf oldum. 'Bu cani mi yaptı bunları' dedim kendi kendime. Çok zayıflamış, çökmüş. Ancak sonradan olanları duyduktan sonra 'bu adam her şeyi yapar', çünkü bu adam 'psikopat' dedim" şeklinde karşılık verdi. 

"BÖYLE BİR ŞEYDEN ŞÜPHELENSE İLK BİZE SÖYLERDİ"

Cengiz Kayıkçı, emniyetteki ifadesinde cinayetleri işlediğini itiraf eden Atalay Filiz'in Fatma öğretmeni, kimliğini öğrendiği için öldürdüğü yönündeki ifadesinin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Kayıkçı, "Böyle bir şey imkansız. Bu adam başkasının adına bir kimlik kullandığını görse sesini çıkarmadan bizi arar, babamı arar ya da komşusunu arardı. O ifade yalan. Böyle bir şeyden şüphelense ilk bize söylerdi" dedi.

Cengiz Kayıkçı açıklamaların ardından adliyeden ifadesini veremeden ayrıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR