Atatürk Havalimanı güvenliği tam not almış!
Avrupa Sivil Havacılık Organizasyonu'nun 2015 yılında denetleyip 27 olumsuz rapor verdiği Atatürk Havalimanı güvenliği, yeni incelemeye göre bu hataların çoğunu gidermişti.
GÜNDEM , 29 Haziran 2016 Çarşamba, 10:11
Atatürk Havalimanı güvenliği tam not almış!
Atatürk Havalimanı'nın Avrupa havacılığını düzenleyen ECAC tarafından incelendiği ve tam not aldığı dün bazı gazetelerde haber olmuştu. Haberde, " Avrupa Sivil Havacılık Organizasyonu (ECAC)'ın 2015 yılında denetlediği ve 27 kalemde olumsuz rapor verdiği Atatürk Havalimanı'nı 10 gün sıkı bir kontrolden geçirdi. 4 kişilik ECAC ekibi, her sistemi ve uygulamayı adeta didik didik etti.

HAYATİ ÖNEMİ OLMAYAN AKSAKLIKLAR KALMIŞ(!)

Akşam'ın ulaştığı bilgilere göre, 2015 yılında yapılan denetlemede tespit edilen 27 aksaklık 5'e indirilirken, güvenliği doğrudan etkilemeyen ve hayati önemde olmayan bu 5 eksikliğin de 45 gün içerisinde giderilmesi planlanıyor.HABERDEKİ GÜVENLİK KAYNAKLARININ İLGİNÇ İFADELERİ

Gazetede yayımlanan haberde, "Güvenlik kaynakları, eğer düzelme olmasaydı Atatürk Havalimanı'nın darbe alacağını ve güvensiz ilan edileceğini belirterek ECAC'da bu konunun dillendirildiğini belirtti" ifadelerine yer verildi. Akşamında, Atatürk Havalimanı'na dünyayı dehşete düşüren terör saldırısı düzenlendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR