Atatürk Havalimanı'nda özel jet düştü
TC-KON tescilli özel jet Atatürk Havalimanında iniş sırasında düştü, Atatürk Havalimanı trafiğe kapatıldı. Anadolu Ajansı'nın geçtiği son dakika haberine göre ise, özel jet pistten çıkarak yanmaya başladı. İtfaiye ekiplerince yangına müdahale edildi.
GÜNDEM , 21 Eylül 2017 Perşembe, 21:44
Atatürk Havalimanı'nda özel jet düştü

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir holdinge ait özel bir jet uçağı iniş esnasında düştü.Kıbrıs'a gitmek için İstanbul'dan havalanan uçak, arıza sinyali alınca geri dönmeye çalıştı.

Uçağın Atatürk Havalimanı'na iniş yaptığı esnada lastiği patladı ve sürüklenmeye başladı.Kazada ilk gelen bilgilere göre, uçakta bulunan 2 pilot, 1 hostes, 1 yolcu toplam 4 kişinin yaralandı.

MÜRETTEBATIN İSMİ BELLİ OLDU

Uçak kazasından kurtarılan yaralıların Pilotlar Muzaffer Kütük, Mehmet Mümin Turan, Hostes Duygu Doğaçay ve yolcu Mehmet Şahin oldukları öğrenildi.

Alev alan uçağı havalimanı itfaiyesi müdahale ederek söndürdü.

VALİ ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, iniş sırasında pistten çıkan jetteki 3 mürettebat, 1 yolcunun durumunun iyi olduğunu, herhangi bir can kaybı olmadığını belirtti.

SANKO HOLDİNG: UÇAĞI 2014 YILINDA SATTIK

Pistten çıkan uçağın sahibi olduğu iddia edilen Sanko Holding, olaya dair şu açıklamayı yaptı:

"Acil iniş sırasında düşen uçak, Sanko Holding tarafından 2014 yılında satılmıştı. Atatürk Havalimanı'nda acil iniş sırasında pistten çıkan ve meydana gelen yangında 4 kişinin yaralandığı TC-KON tescilli Citation VII tipi iş jeti, Sanko Holding tarafından 2014 yılında satılmış olup, Sanko Holding ve şirketleri ile herhangi bir bağı bulunmamaktadır. Kazada yaralanan 4 kişiye Allah'tan acil şifa diler, kamuoyunun bilgisine sunarız."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR