Atlı Spor Kulübü’nde kıyasıya yarış
Bursa Atlı Spor Kulübü, Türkiye Binicilik Federasyonu Bursa Kapalı Manej Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları’na ev sahipliği yaptı.
BURSA , 08 Mart 2015 Pazar, 19:15
Atlı Spor Kulübü’nde  kıyasıya yarış
100’ün üzerinde sporcunun katıldığı yarışmaya duyulan ilginin memnuniyet verici olduğunu dile getiren Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Yedikardeş, “Yarışların birinci ayağını gerçekleştiriyoruz. Ağırlıklı olarak İstanbul’dan gelen sporcularımız var. Ankara, Eskişehir ve İzmir illerinden katılım da oldukça iyi. Burada yarışçılarımız Avrupa şampiyonası için puan toplamaya çalışacak. Kapalı manej yarışları daha çok İstanbul’da yapılıyordu. Anadolu illerinde kapalı manej eksikliği yaşanıyor ancak Bursa’da Büyükşehir Belediyesi ve DOSAB’ın katkılarıyla bu yarışlar artık kentimizde de düzenlenmeye başladı. Bu spor, Türkiye’de giderek gelişiyor. Bursa olarak bizler de sporun gelişimine katkı vermekten onur duyuyoruz” dedi.


 
DOSAB’DAN SPORA DESTEK
 

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (DOSAB) Ferudun Kahraman ise sosyal aktivitelere destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi, 45 bin çalışanı 450 sanayicisiyle Türkiye’nin en büyük sanayi bölgelerinden biri. Sanayicilerimiz spora her zaman destek olmuştur. Bizim işimiz yalnızca üretmek değil, gençlerimize sahip çıkmak, onları spora teşvik etmek için buradayız. Spora, çevreye yönelik olan yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. Yarışların ikinci ayağı 15-26 Nisan, 3’üncü ayağı ise 5-6 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.
                                                                                                                                       Fatmagül EREL'in haberi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR