Avrupa'ya gideceğiz başka yolu yok
Sahasında Akhisar Belediyesi ile 1-1 berabere kalarak çok önemli 2 puan kaybı yaptıklarını belirten tecrübeli teknik adam, takım olarak çok inandıklarını ve sezonu ilk 4 içerisinde bitireceklerini söyledi.
BURSASPOR , 28 Nisan 2013 Pazar, 10:45
Avrupa'ya gideceğiz başka yolu yok

Ligi üst grup içerisinde tamamlamak isteyen Bursaspor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman, mutlaka kazanmaları gereken bir maçtan beraberlikle ayrıldıklarını belirtti. Deneyimli çalıştırıcı; “Akhisar Belediyesi, son 10 haftanın lig dördüncüsü. Ligde alanını iyi kapatan ve rakibinin hatasından goller bulan bir ekiple oynadık. Maça istekli başladık. Bir an önce gol bulup, skor avantajını elimizi geçirmek istiyorduk. Fakat bireysel hatamızla mağlup duruma düştük. İkinci yarıda rakibimize pozisyon vermedik ama biz de pozisyon üretemedik. Çok önemli iki puan kaybettik. Kayıp iki puanı aramamak için önümüzdeki hafta Orduspor’u yenmeliyiz’’ dedi.
 

İŞİN BİLİNCİNDEYİZ
Sezon sonunda Avrupa kupalarına katılacak bir derece alacaklarını söyleyen Karaman, ‘’ İnanılmaz derecede hedefimize inandık. Belki bugün (dün) berabere kalmış olabiliriz ama lig çok enteresan gidiyor. Biz son haftalarda hep kümede kalmaya oynayan takımlarla oynadık. Bu takımların direnç gücü ve bizim oyuncularımızın da kafa yapısı farklı oluyor. Eğer rakibinizi küçümserseniz yenilebilirsiniz. Bugünkü(dünkü) karşılaşmanın ilk yarısında yaptığımız hatayı, ikinci devre yapmadık. Elimizde bir avantaj vardı. İki puan vererek kendimizi maç kazanmaya zorlayacağız. İşin bilincindeyiz. Avrupa kupalarına katılacağız’’ diye konuştu. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR