Avustralyalı senatör Anning'den Müslümanlara skandal sözler!
Avustralyalı senatör Fraser Anning'in Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklama, ırkçı söylemi nedeniyle tartışma yarattı.
DÜNYA , 16 Mart 2019 Cumartesi, 12:12
Avustralyalı senatör Anning'den Müslümanlara skandal sözler!

Anning, Müslümanlar'ı ve İslam'ı hedef alan açıklamasında ağır ifadelere yer verdi: Senatör Anning'in skandal açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Bu tip kuralsız eylemler asla meşrulaştırılamaz olsa da saldırı, Avustralya ve Yeni Zelandatoplumunda artan Müslüman mevcudiyetine karşı artan korkunun altını çiziyor.

Her zamanki gibi sol görüşlü siyasetçiler ve medya bugün meydana gelen silahlı saldırının sebebini silah yasaları ya da milliyetçi görüşlere sahip kişiler olarak sıralayacak fakat bunlar tamamen kalıplaşmış saftatadan ibaret.

Yeni Zelanda sokaklarında bugün yaşanan katliamın gerçek sebebi Müslüman fanatiklerin Yeni Zelanda'ya göç etmesine imkan sunan göç programıdır.

Dürüst olalım bugün kurbanlar Müslüman olsa da gerçekte suç işleyen kişiler genellikle onlar oluyor. Dünya genelinde Müslümanlar inançları adına insanları öldürüyor.

Gerçek olan şu ki İslam diğer dinler gibi değil. İslam faşizme eş değerdir. Bu vahşi inancın yolundan gidenlerin bu örnekte öldürenler olmaması onları suçsuz kılmaz."

AVUSTRALYA BAŞBAKANI MORRIS KINADI

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, açıklama üzerine Twitter hesabından Anning'i kınayan paylaşımda bulundu.

"Toplumumuzdaki her türlü şiddete tamamen karşıyım ve silahlı saldırganın eylemlerini şiddetle kınıyorum."

Morrison, "Senatör Fraser Anning'in Yeni Zelanda'da vahşi, sağcı, aşırılıkçı bir teröristin kanlı saldırılarından göçü sorumlu tutması iğrenç. Böyle görüşlere, bırakın Avustralya Parlamentosunu, Avustralya'da yer yok." değerlendirmesinde bulundu.

Avustralya Başbakanı, Yeni Zelanda'nın da Avustralya gibi tüm inançlardan, kültürlerden ve geçmişlerden insanlara ev sahipliği yaptığını vurgulayarak, "Ülkelerimizden hiçbirinde, bu aşırılıkçı terör şiddetini besleyen hoşgörüsüzlüğe ve nefrete kesinlikle yer yok. Bunu kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

YUMURTALI PROTESTO

İslam düşmanı ırkçı sözleriyle tepki çeken Avustralya'nın Queensland Senatörü Fraser Anning, dün gazetecilere açıklama yaptığı sırada bir gencin yumurtalı protestosuna maruz kaldı. Senatör, konuşma yaptığı sırada kafasına yumurta atan genci darp etti. Senatörün beraberindekiler de genci yere yatırarak darp etti. Yaşananlar ise an be an kaydedildi.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırılarında 49 kişi hayatını kaybetmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR