Aybüke öğretmenin arkadaşı saldırı anını anlattı: "Çok sakindi..."
Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın şehit düştüğü aracı kullanan İzzet Gündoğdu PKK saldırısını anlattı. Gündoğdu, "Arka tarafta oturuyordu. Kendisi çok sakindi, 'Sakin olun' dedi. Herkesi sakinleştirmek isterken vuruldu" dedi.
GÜNDEM , 13 Haziran 2017 Salı, 11:06
Aybüke öğretmenin arkadaşı saldırı anını anlattı: "Çok sakindi..."

Batman Kozluk ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan öğretmen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın, bulunduğu aracı kullanan öğretmen arkadaşı İzzet Gündoğdu, Gazete Habertürk'ten Bulut Kutlu'ya konuştu.

"HERKESİ SAKİNLEŞTİRMEK İSTERKEN VURULDU"

Olay günü karne dağıttıktan sonra bir yerlerde oturmak için yola çıktıklarını belirten Gündoğdu, "Karneleri dağıttık. Bir yerde oturacaktık. Eşim, ben, iki öğretmen daha vardı. Çatışmanın ortasında kaldık. Aybüke arabanın arka tarafında oturuyordu. Herkesi sakinleştirmek isterken vuruldu. Çok sakindi, 'Sakin olun' dedi. Silah sesleriyle güzergâhı değiştirmek istedim, ilerlemiştim o zamana kadar ama kurtaramadık direğe çarptık. Ambulans çağırdık ancak geç geleceğini düşünerek hastaneye götürdük. Aybüke Öğretmen'i kollarımın arasında kaybettik" dedi.

"OKULDAKİ EN GENÇ ÖĞRETMENDİ"

Aybüke Yalçın'ın okulun en genç öğretmeni olduğunu belirten Gündoğdu, "Çok güler yüzlüydü. Herkes severdi. Okulda müzik odası yoktu. Öğrenciler müzik aletlerinin ismini bile bilmiyordu. Okul ve bakanlık desteğiyle müzik odası oluşturmuştu. Enstrümanları getirmişti. İdealist bir öğretmendi. Karne gününden sonra seminerler vardı, cuma günü memlekete gidecekti. Hâlâ şoktayız, hiçbirimiz için kolay değil. Terörün bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı" şeklinde konuştu.

ŞOFÖR VE 9 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Bu arada Aybüke Öğretmen ile bir askerin şehit olduğu 2 saldırıya ilişkin soruşturma sürüyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bazı adreslere operasyon düzenledi. Gasp edilerek saldırılarda kullanılan taksinin, el ve ayakları bağlı bulunan şoförü M.F.'nin de aralarında bulunduğu 9 şüpheli gözaltına alındı.

ADI OKULUNDA YAŞAYACAK

Şehit öğretmen Yalçın'ın adı görev yaptığı Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne verildi. Okulun tabelası 'Şehit Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi' olarak değiştirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR