Ayhan Kızıl anısına turnuva
Eski Rektör Prof. Dr. Ayhan Kızıl'ın oğlu Ömer Kızıl tarafından düzenlenen Ulusal Prof Dr. Ayhan Kızıl Senior Tenis Turnuvası'nda heyecan devam ediyor. 14 Nisan'da başlayan turnuva 22 Nisan'da sona erecek.
BURSA'DA SPOR , 16 Nisan 2018 Pazartesi, 08:45
Ayhan Kızıl anısına turnuva

HABER I Özgün Doğan I

90 SPORCU MÜCADELE EDECEK
Prof Dr. Ayhan Kızıl'ın oğlu ve aynı zamanda Basketbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ömer Kızıl'ın merhum babası anısına düzenlediği Ulusal Prof Dr. Ayhan Kızıl Senior Tenis Turnuvası büyük heyecana sahne oluyor. Podyum Tenis Kortları'nda düzenlenen turnuvada Türkiye'nin çeşitli illerinden toplam 90 sporcu mücadele edecek. 2015 yılında vefat eden Prof Dr. Ayhan Kızıl, üçüncü rektör olarak görev aldığı Uludağ Üniversitesi'nde genel cerrah, anabilim dalı başkanı, başhekim ve dekan olarak uzun yıllar önemli görevler üstlendi.

TÜRKİYE'DE SES GETİRECEK
Düzenlenen turnuvaya yarışmacı olarak katılan Ömer Kızıl maça çıkmadan önce açıklamalarda bulundu. 2015 yılında vefat eden babasının adını yaşatmak istediklerini kaydeden Kızıl, "Babam Ayhan Kızıl rektör olarak Bursa'daki sosyal ve spor aktivitelerine damgasını vurmuş bir isim. Hasan hocamla konuştuk ve bundan sonra Bursa'da Prof. Dr. Ayhan Kızıl Tenis Turnuvası düzenleyelim dedik. Hem Bursa'dan hem Türkiye'den tenisçileri buraya çekelim dedik. Bu sene ilk senemiz, bundan sonra geleneksel olacak ve daha fazla katılımla Türkiye'de ses getiren bir turnuva olacak" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR