Bahçeli'den flaş açıklama!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunanistan Danıştayı'nın darbecilere iltica hakkı kararıyla ilgili olarak "Yunanistan'ın bu tür davranışlarla bir gün 9 Eylül'ü hatırlar hale gelmemesini temenni ederim." dedi.
GÜNDEM , 22 Ağustos 2018 Çarşamba, 14:42
Bahçeli'den flaş açıklama!

HP lideri Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde partililerle bayramlaştı. Bahçeli, bayram tebriklerinin ardından yaptığı açıklamada rahip Brunson nedeniyle ilişkilerin gerildiği ABD'ye "Mesele papaz meselesi değil" sözleriyle tepki gösterdi. Yunanistan'ın darbecilere iltica hakkı tanımasını da eleştiren Bahçeli, 9 Eylül'ü hatırlattı.

Bahçeli, "Bir papaz uğruna Türkiye ile ilişkilerini, dostluk ve müttefiklik anlayışını yok farz edebilecek bir hataya düşen Trump'ın kafasında acaba ne vardır? Bunu iyi anlamalıyız. Bu bir papaz meselesi değildir. Türkiye'ye darbe teşebbüsünün arka planı olan ABD, darbeci yoldaşlarını kurtarmak için bunu yapıyor." dedi.

9 EYLÜL 1922"

26 Ağustos'ta başlayan Büyük Taarruz harekâtı sonucu Türk ordusunun Yunan işgali altındaki İzmir'e 9 Eylül 1922'de girmesini belirten tarihtir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR