Bahçeli'den flaş idam açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Madem ki idam cezasına ihtiyaç varsa o halde bahaneye fuzuli görüşmeye gerek yok. AKP hazırsa MHP dünden vardır."
GÜNDEM , 01 Kasım 2016 Salı, 10:02
Bahçeli'den flaş idam açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Bahçeli'nin açıklamaları özetle şöyle:

"Türkiye şuan önünü görmekten mahrumsa öncelikle sorumluluk mertebesinde bulunanlar özeleştiri yapmalıdır.  7 Haziran’dan 1 Kasım’a geçen sürede demokrasinin ilke usulleri hırpalanmış, algı oyunları hakimiyet kurmuştur.  7 Haziran'dan bir gün sonra milli iradenin yenilenmesi için kolları sıvayanlar samimiyetsiz koalisyon çabaları içine girenler  1 Kasım’ın şartlarını hazırlamıştır. 1 kasım kaygılarla çembere alınmıştır. Türkiye 7 haziran da hız kazanan 1 kasım’da çatallaşan huzursuzluğu atlatmış değildir.  Kavga ile adım alamayacağımız malumdur. Bize hayırcı diyenler koalisyondan kaçtığımızı duyuranlar günü geldiğinde mahcup olacaklar. Tarih bir kez daha yüzümüzü ak edecek.

7 Haziran'dan sonra önce ülkem ve milletim sonra parti ve kendim dedik, hata mı ettik. 7 Haziran'dan sonra siyasetin mutlaka sorumluluk almasını, mutabakat  ve meşruiyet zemininde buluşmasını, ülkenin hükümetsiz kalmamasını istedik. Dediler ki AKP’nin önünü açtı, devamını sağladı. Herhalde bu çürük iddia sahipleri milli iradenin neye karara verdiğinin  hem yabancısı z hem de hazımsızdır. Millet derse o değil midir? Ne yapsaydık, sandıklarda bulamadığımızı sokaklarda mı arasaydık. Biz yalnızca Türk milletin yanında durur, hakkının hukukunu ararız. MHP, kulislerin lobilerin pazarlıkçıların elit ve kaymak tabanın değil, Türk millerinin eseridir. Türk siyaseti kısır çekişmelerden bugüne kadar bir fayda sağlamamıştır. Uslüp kirliliği akılsız karalamalar tavandan tabana siyasi dinamikleri köreltmiştir. 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışması taşları yeniden oynatmış, yeni bir durum ortaya çıkarmıştır. Trük siyaseti yapısal sorunlarından arınıp yeni bir milat anlayışıyla 15 Temmuz sonrası  yeni şartlara uyum sağlamalıdır. Türkiye adı konmamış ilanı yapılmamış bir Mondros ve Sevr süreciyle karşı karşıya kalmıştır.

FETÖ İLE MÜCADELE İNANDIRICILIĞI YİTİRECEKTİR

Darbe girişimi siyasi ve toplumsal değerler vahim ölçüde sarsmıştır. Ancak sürekli artan şikayetleri etraflıca incelemeden insanları açlığa itmek insani değerlerle  örtüşmemektedir. İktidarın daha soğuk kanlı hareket etmesi başlıca tavsiyemizdir. Hukukun temel ilkelerinden ayrılmamalıdır Siyasete girmeyen, üst mevkilere ulaşmayan FETÖ’yle  mücadele bu gidişle inandırıcılığını yitirecektir.  Kim baylockçu deşifre edilsin. 

İDAM ÇIKIŞI

İdam  cezasına bakışımız net ve bellidir. MHP idam konusunda tavrını gösterirken, karşımızda oluşan gökyüzü koalisyonu tavrını belli etmiştir. Madem idama ihtiyaç var, milletimiz bunu istemekte, o halde fuzuli konuşmaya, kaçak güreşmeye gerek yok. AKP hazırsa, MHP dünden vardır. Başbakan hazırsa gelin bu işi bitirelim. Savaş suçlarına idamı düzenleyen tasarı veya teklif TBMM'ye gelmesi halinde, MHP gereğini yapacaktır. İdama karşı gelen, ikaz eden AB komiserleri kendi işlerine baksın. Bizim sözünü dinleyeceğimiz tek merci Türk milletidir. 
AB komiserleri işlerine baksın. Bizim sözünün dinleyeceğimiz tek yer milletimizdir.  Türkiye Brüksel’den değil, Ankara’dan yönetilmektedir. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR