Bahçeli'nin açıklamalarına AK Parti'den ilk yanıt
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "MHP 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacak. Erdoğan'a destek vereceğiz" açıklamasına AK Parti'den ilk açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Partimizin yetkili kurulları toplanacak ve gerekli açıklamayı yapacaktır. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.
GÜNDEM , 08 Ocak 2018 Pazartesi, 17:00
Bahçeli'nin açıklamalarına AK Parti'den ilk yanıt

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "2019'da aday çıkartmayacağız, Erdoğan'ı destekleyeceğiz" sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Turan, "Sayın Bahçeli adım atmıştır, AK Parti yetkili organları da bir karar alacaktır." diye konuştu.

İşte Turan'ın açıklamasından öne çıkanlar:

"BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMASINI SAYGI İLE KARŞILIYORUZ"

Sayın MHP Genel Başkanı'nın açıklamasını saygı ile karşılıyoruz. Ortada net bir tablo var. 16 Nisan'dan sonra halk oylamasında fark azdı, çoktu tartışması geride kaldı. Bir oyla bile olsa artık geri dönüş yok. Uyum yasaları AK Parti'nin görevi değil sadece. İstiyoruz ki tüm partiler bir araya gelsin. Bu sadece MHP ve AK Parti'nin görevi de değil.

"ADIM ATTI, AK PARTİ YETKİLİ ORGANLARI DA BİR KARAR ALACAKTIR"

16 Nisan'dan sonraki görevimizi biz biliyoruz sayın Bahçeli'nin de bu konudaki açıklamasını takdirle karşılıyoruz. Biz başından beri ittifakın ülkenin siyasal tarihinde fiilen uygulandığını biliyoruz ama bunun resmi bir karşılığı olmamış. Diyoruz ki tüm partiler bir araya gelsin ittifakın aleni halini ete kemiğe büründürelim. Sayın Bahçeli adım atmıştır, AK Parti yetkili organları da bir karar alacaktır.

"KENDİLERİNİN GENEL BAŞKANI ADAY OLACAK MI ONA BAKSIN"

HDP ile CHP bir araya gelince ne güzel bir ittifak diyeceksiniz ama MHP ile AK Parti bir araya geldiğinde kötü diyeceksiniz. Bu doğru bir yaklaşım değil. İttifaka karşı olabilirsiniz ama sen yaparken hak, başkaları yaparken hak değil. CHP'nin grup başkanvekili laf yetiştireceğiniz, kendilerinin genel başkanı aday olacak mı olmayacak mı ona baksın.

Siz terörle ilgisi olan partilere rehberlik yapanlara saygı duyup da MHP ve AK Parti gibi ülke sevdası tartışılmaz partilere laf söylerseniz ben size 'haydi oradan' derim.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR