Bahçeli'nin üstünü çizdiği MHP'li vekilden Erdoğan'a teşekkür!
Cumhur İttifakı'na zarar veren açıklamalar yaptığı gerekçesiyle kesin ihraçla disipline sevk edilen MHP Milletvekili Erhan Usta, AK Parti Samsun İl Başkanı'nı görevden aldığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.
GÜNDEM , 03 Ocak 2019 Perşembe, 15:35
Bahçeli'nin üstünü çizdiği MHP'li vekilden Erdoğan'a teşekkür!

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın, Cumhur İttifakı'nın varlığı ile devamını zedeleyici açıklamaları nedeniyle tedbirli olarak, parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı'na sevk edildiğini açıkladı. Konuya ilişkin açıklama yapan Usta, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ı görevden aldığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Twitter'dan açıklama yapan Usta şu ifadeleri kullandı:

'İL BAŞKANI ÜLKÜCÜ HAREKETİ AŞAĞILADI'

"Ülkücü Hareket ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Samsun AK Parti İl Başkanı, bir TV programında Ülkücü Hareketi aşağılayıcı, tahkir edici ve yok sayıcı ifadeler kullanmıştır."

'CUMHURBAŞKANI HADDİNİ BİLDİRDİ'

"Ne acıdır ki, bu densize haddini bildirmek için sarf ettiğim sözlerden dolayı Partimden ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildim. Bu densize ben haddini bildiremedim ama Sayın Cumhurbaşkanı görevden alarak haddini bildirmiştir. Bu vesileyle kendisine teşekkür ederim."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR