Bahçeli: Pişman olmak yetmez, bir bedeli olmalı
Çözüm süreci için ''Buzluğa kaldırmak yetmez bir daha ağza alınmaması lazım'' diyen MHP Lideri Bahçeli, çözüm sürecinden pişman olmanın yetmeyeceğini bunun bir bedelinin olması gerektiğini belirtti. Bahçeli, Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasıyla ilgili de konuştu.
GÜNDEM , 29 Mart 2016 Salı, 12:30
Bahçeli: Pişman olmak yetmez, bir bedeli olmalı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP Lideri Bahçeli, ''Çözüm sürecinden pişman olmak yetmez bunun bir bedeli olmalıdır. Buzluğa kaldırmak yetmez bir daha ağza alınmaması lazımdır. Herkes safını açık bir şekilde belirlemek zorundadır'' dedi.

AK Parti'nin kendi anayasasını hazırlayıp Meclis'e sunma kararına da tepki gösteren Bahçeli, "MHP'nin tek yanlı, dayatmacı ve başkanlık pençesindeki bir anayasaya iyimser bakması mümkün değildir" ifadesini kullandı.
Konuşmasında işadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasına da değinen Bahçeli, ''Herkesin dilinde İranlı şarlatanın ne olacağı ABD'ye hangi pazarlıkların sonucunda gittiği vardır. İranlı kaçakçının çevirdiği dolapları biz zaten biliyoruz. İranlı kara paracının sonuna kadar yargılanması sağlanmalıdır'' değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Terör her yerde terördür. Terörist eylemler utanç vericidir. Hiçbir gerekçe sivil ve masum insanların hunharca öldürülmesini haklı kılamayacaktır. Siyasi mücadele ve araçları şiddet ve şiddet vasıtalarından farklı mahiyet taşımaktadır. Terör rezil yöntem terörist ise insanlık düşmanı canilerin kolektif adıdır. Teröristler şehirlere hendek kazaran mevzilenmiştir. PKK'lılar şehirlere doluşurken müdahale eden olmadı. Gelen her şehidin vebali geçmişteki ağır ihmalin neticesidir. PKK çözüm sürecini bomba, hendek sürecine tahkim etti.

Çözüm sürecinden pişman olmak yetmez bunun bir bedeli olmalıdır. Buzluğa kaldırmak yetmez bir daha ağza alınmaması lazımdır. Çok ciddi bir silah stoklaması yaptılar demek kimseyi kurtarmaz. Herkes safını açık bir şekilde belirlemek zorundadır. Artık nabza göre şerbet verecek her söylem işbirlikçiliktir.

Milliyetçi ülkücü gençlik başkalarının tuzağına düşmeyecek kadar şuurludur. Bizim sokaklarda işimiz yoktur kaybedecek zamanımız da yoktur. MHP ne yapacaksa iktidarda yapacak neyi hedefliyorsa meşru yollardan ulaşacaktır.

KARAMAN'DAKİ İSTİSMAR İDDİALARI

Karaman'daki vahşiliği kınamak yetmeyecektir. Yapılanlar kimsenin yanına bırakılmamalıdır.

RIZA SARRAF'IN ABD'DE TUTUKLANMASI

Türkiye'nin uzunca bir süredir adalet terazisi kırıktır. Herkesin dilinde İranlı şarlatanın ne olacağı ABD'ye hangi pazarlıkların sonucunda gittiği vardır. Havuz medyası ise ABD'li savcının paralel olduğuna peşinen hükmetmiştir. Bu savcının paralel olup olmadığını bilemeyiz merak da etmiyoruz çünkü ülkemiz yeterince paralel yorgunudur. Fakat yeni bir algı operasyonu devreye alınmıştır. İranlı kaçakçının çevirdiği dolapları biz zaten biliyoruz. İranlı kara paracının sonuna kadar yargılanması sağlanmalıdır. Hükümet bilgi taleplerine soğuk durmamalı. Türk milleti bu kanun kaçağı hakkında ne karara varılacağını sabırla beklemektedir. Madem İranlı kaçak tutuklandı gizli saklı bırakılan ne varsa hesabı görülmelidir. Gün gelecek devran dönecek 17-25 Aralık'ın hesabı sorulacaktır.

YENİ ANAYASA TARTIŞMASI

AKP'nin tek yanlı dayatmacı millet ve devlet çıkarlarını ikinci plana atan anayasa yapımına iyimser bakmamız mümkün değildir. AKP'nin başkanlık pençesine alınmış anayasa hazırlık teşebbüsü doğru tercih değildir. Anayasa kapsayıcı olmadıktan siyasi ve sosyal tarafların iştirakiyle üzerinde geniş bir ittifak sağlanmadıktan sonra hiçbir yaraya merhem olamayacaktır.''

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR