Bakan Akar ve komutanlardan şehit aileleri ile iftar
Milli Savunma Bakanı Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Gazi Orduevi'nde düzenlenen iftar programında şehit aileleri ile bir araya geldi. .
GÜNDEM , 15 Mayıs 2019 Çarşamba, 00:09
Bakan Akar ve komutanlardan şehit aileleri ile iftar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Asil milletimizi terör belasından kurtaracağız. Bu konuda Türk Silahlı Kuvvetleri kararlı ve azimlidir." dedi.

Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Gazi Orduevi'nde düzenlenen iftar programında şehit aileleri ile bir araya geldi.

İftarın ardından şehit ailelerine hitap eden Akar, onlarla bir araya gelmekten duyduğu şeref ve mutluluğu ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetlerini "büyük bir aile" olarak nitelendiren Bakan Akar, "Bizler büyük bir ailenin birer ferdi olarak her zaman kederde ve kıvançta bir ve beraber olduğumuzu unutmayacağız. Kederlerimizi paylaşıp azaltacak, sevinçlerimizi paylaşıp çoğaltacağız." diye konuştu.

Milli, manevi ve askeri bakımdan önemli olan şehitlik ve gazilik unvanlarını "bir askerin alabileceği en önemli rütbe" olarak değerlendiren Bakan Akar, "Bizler hayatımız boyunca şehitlerimizin hatıralarına sadık kalacağız, asil Türk milletinin vefasını göstereceğiz." ifadesini kullandı.

Akar, şehitlerin vatan ve bayrak sevgisinin en önemli göstergesi olduğunu belirterek, "Bizim şehitlerimizi, onların hatıralarını unutmamız asla söz konusu değildir. Onların hatıralarını en üst düzeyde yaşattık, yaşatmaya devam edeceğiz." dedi.

Türkiye'nin çevresinde yaşanan önemli gelişme, çatışma ve istikrarsızlıkları yakından takip ettiklerini vurgulayan Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin FETÖ, PKK/YPG, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı mücadelesinin azim ve kararlılıkla devam ettiğini söyledi.

"MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR VE DEVAM EDECEK"

"Sizlerin sevgisinden, duasından, güveninden aldığımız güçle inşallah bu asil milletimizi terör belasından kurtaracağız. Bu konuda Türk Silahlı Kuvvetleri kararlı ve azimlidir." ifadelerini kullanan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içinde ve yurt dışındaki terörle mücadelesine ilaveten "mavi vatan"da da Türkiye'nin hak ve hukukunu korumak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan vazifesini yerine getirdiğini belirtti.

Türk Hava Kuvvetlerinin de milletinin huzuru ve güveni için semaların bekçiliğini gece gündüz yaptığını ifade eden Akar, "Başımız dik, özgür bir şekilde bu cennet vatanda yaşayabilmemiz için Mehmetçik büyük bir kahramanlık ve fedakarlık göstermekte, kendisine verilen görevleri tarihe şan olacak şekilde yerine getirmektedir." diye konuştu.

.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR