Bakan Albayrak'tan AB'ye mesaj
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "İyi niyetle hareket eden ve diplomasiyi savunan politikacılar AB ile olan ilişkilerde Türk halkının güvenini güçlendirecektir." dedi ve Almanya Ekonomi Bakanı'nın ABD yaptırımları sonrası Türkiye'ye verdiği destek nedeniyle memnuniyetini belirtti
GÜNDEM , 13 Ağustos 2018 Pazartesi, 13:49
Bakan Albayrak'tan AB'ye mesaj

Bakan Berat Albayrak, dün Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier'in Türkiye'ye verdiği destekle ilgili Twitter üzerinden bir mesaj yayımladı.

ALBAYRAK: PİYASALARI RAHATLATACAK AKSİYONLAR HAZIR

Bakan Albayrak, ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlardan dolayı Altmaier'in söylemlerini memnuniyetle karşıladığını belirtirken, "iyi niyetle hareket eden ve diplomasiyi savunan politikacıların AB ve Almanya ile olan ilişkilerde Türk halkının güvenini güçlendireceğini" belirtti.

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Washington yönetiminin diğer ülkelere ticaret kuralları dikte edemeyeceğini söylemiş ve NATO üyesi olan ve 80 milyonluk nüfusa sahip bir Türkiye ile ekonomik ilişkileri ilerletmek istediklerini ifade ederek, "Türkiye, Avrupa'da güvenlik ve güvenilirlik anlamına geliyor. Göçle ilgili konularda Ankara ile çok iyi bir şekilde çalışıyoruz" diye konuşmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR