Bakan Avcı açıkladı...Öğretmenlere ek ders müjdesi!
Sonuçları liselere geçişte kullanılacak TEOG ile üniversite sınavlarına hazırlık için dershanelerin kapatılması kararının ardından bu yıl okullarda açılmaya başlanan takviye kurslarda ders verecek öğretmenlere ek ders müjdesi geldi
GÜNDEM , 06 Kasım 2014 Perşembe, 10:11
Bakan Avcı açıkladı...Öğretmenlere ek ders müjdesi!
Öğretmenlerin alacakları ek ders ücreti iki katına çıkarılacak ve 18 TL olacak. Okullarda açılan takviye kurslarına bugüne kadar yaklaşık 2.5 milyon öğrenci başvurdu. Bu kurslarda ders veren öğretmen sayısı da yaklaşık 100 bin oldu. 800 bin öğretmenden ancak yüzde 10’u kurslarda ders vermek istedi.

ÖĞRETMEN İLGİ GÖSTERMEDİ

Gece 22.00’ye kadar süren bu kurslara öğretmenler ek ders ücreti 9 lira 45 kuruş olduğu için ilgi göstermedi. Ancak ek ders ücretinin artırılacağı müjdesi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan geldi.

Avcı TBMM görüşmelerinde öğretmenlere verilen ek ders ücretini yetersiz bulduklarını söyleyerek, “Bu nedenle Maliye Bakanlığı ile görüştük. İnşallah önümüzdeki birkaç hafta içerisinde. Ders saati ücreti olarak 9 lira 45 kuruş ödeniyor. Biz hiç olmazsa 2 katına çıkarılmasını Maliye Bakanlığı’ndan talep ettik. Hiç olmazsa yol paralarını karşılamış olalım düşüncesiyle Maliye Bakanlığı çalışıyor. Öğretmenlerimizin fedakârlığına biz de küçük de olsa bir katkıda bulunmak için böyle bir düzenleme yapacağız” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR