Bakan Çelik'ten 12 milyon çalışana müjde
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 12 milyon çalışana tazminat güvencesi verdi.
EKONOMİ , 20 Haziran 2014 Cuma, 14:23
Bakan Çelik'ten 12 milyon çalışana müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, geçirdiği ameliyat sonrası mesaiye başladı. Bakan Çelik, önceki gün Plan Bütçe Komisyonu'na katılarak torba yasa çalışmalarını izledi.

Çelik, kamu özel ayırımı yapmadan, 12 milyon çalışanın tazminatını güvence altına alacak kıdem tazminatı fonu düzenlemesinin getirilmesi çağrısında bulundu.

SİSTEM SÜRDÜRÜLEMİYOR

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen taşeronlara ilişkin düzenlemeyi de içeren torba kanun görüşmelerine katılan Bakan Çelik, "Çalışma hayatının reytingi yüksek değil.

Uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız tasarının, önceki görüşmelerine katılamadığım için üzgünüm" dedi. Bugünkü kıdem tazminatı sisteminin sürdürülebilir olmadığını belirten Çelik, "Kıdem tazminatı koşulları ortada. 'Kamuda çalışan alt işveren işçilerinin tazminatları kamu güvencesindedir' düzenlemesini getiriyoruz. 'Özel ne olacak?' diye sorular geliyor. Biz de diyoruz ki 'kamu özel ayırımı yapmadan, çalışanın tazminatını güvence altına alacak olan kıdem tazminatı fonu düzenlemesini getirelim" diye konuştu. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR