Bakan Kılıç'tan Bursaspor eski yöneticisine sert sözler
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, geçen sezon Bursaspor-Fenerbahçe maçı sonrası sahaya giren taraftarı karakoldan alan dönemin yöneticisi Hakan Dinçtürk hakkında, "Yaptığını kahramanlık gibi ortaya koydu, bu olmaz" dedi.
BURSASPOR , 18 Haziran 2017 Pazar, 07:43
Bakan Kılıç'tan Bursaspor eski yöneticisine sert sözler

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, önemli açıklamalar yaptı. Bakan Kılıç, geçen sezon Bursaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmada Yeşil Beyazlı taraftarın sahaya girmesine ve sonrasında dönemin yöneticisi Hakan Dinçtürk'ün yaptıkları ile ilgili konuştu. Kılıç, olayların önlenmesi için sert tedbirler alacaklarının altını çizerek, "Geçen sezon sahaya giren bir kişiyi yönetici gitti karakoldan aldı. Bunu da kahramanlık gibi koydu ortaya, bu olmaz. O kişi şu anda yönetimde değil, bildiğim kadarıyla istifa etmek zorunda kaldı" ifadelerini kullandı.

STADA GELMESİNLER

Kılıç, şöyle devam etti: "Demek ki bazı sert değişiklikler yapmamız gerekecek hiç kusura bakmasınlar. Bu adamlarla ilgili işlemlerin yapılması lazım. Bunlar taraftar falan değil. Stada gelmesinler, bunlar vandal. Devlet olarak 300 milyon lira harcayacağım o stadı yapacağım, bu adam da gelecek orada onu kıracak, dökecek. Kusura bakma yok öyle bir şey." Akif Çağatay Kılıç, Arda Turan krizi ile alakalı ise, "Arda, bu şekilde bir şey yapmasa daha iyiydi. Arda'nın milli duygularından hiçbir şüphe duymuyorum. Keşke bunları mahremiyet içinde halletselerdi" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR