Bakan Selçuk'tan atama bekleyen öğretmenlere büyük müjde
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 100 gün içinde yeni 20 bin öğretmen atayacaklarını açıklaması KPSS'ye girip atama bekleyen binlerce öğretmen arasında büyük sevinç yarattı.
GÜNDEM , 06 Ağustos 2018 Pazartesi, 19:52
Bakan Selçuk'tan atama bekleyen öğretmenlere büyük müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 100 günlük eylem planını açıklarken "Ülke genelinde 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atıyoruz" demişti. Bu açıklamanın, şuan ataması yapılan ve belgelerini teslim etmekte olan adayları kapsadığı düşünülüyordu.

100 GÜN İÇİNDE 20 BİN ÖĞRETMEN

Ancak bu açıklamamanın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "100 gün içinde 20 bin öğretmen ataması yapacağız. Ülkemizde eğitimin gelişmesi için bizleri sürekli cesaretlendiren Cumhurbaşkanımız Sn. @RT_Erdogan'a, destekleri için Hazine ve Maliye Bakanımız @BeratAlbayrak'a @tcmeb ailesi adına şükranlarımı sunuyorum.Hayırlı ve uğurlu olsun."

SOSYAL MEDYADAN TEŞEKKÜR YAĞDI

Bu paylaşımın ardından mevcut atamalara ek olarak 20 bin kontenjan daha açıldığından emin olan öğretmen adayları sosyal medyada Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a teşekkürlerini iletmek için #20BinEkAtamayaTeşekkür hastagi açarak binlerce teşekkür mesajı paylaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR