Bakan Soylu açıkladı: HDP'li belediyenin yardımı geri mi çevrildi?
Elazığ ve Malatya cuma günü meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu HDP'li belediyelerin yardımlarının geri çevrildiği iddialarını yalanladı.Soylu yardımların AFAD üzerinden organize edildiğini belirterek HDP'li Kars Belediyesi'nin yardımlarının kabul edildiğini söyledi.
GÜNDEM , 27 Ocak 2020 Pazartesi, 20:56
Bakan Soylu açıkladı: HDP'li belediyenin yardımı geri mi çevrildi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ Valiliği'nin HDP'li belediyelerin deprem yardımlarını geri çevirdiği iddiasını yalanladı.

Yardımların AFAD üzerinden koordine edildiğini aktardı ve HDP'li Ergani Belediyesine ait yardımların AFAD ile koordinasyon olmaksızın getirildiği için geri çevrildiğini söyledi. Soylu, Kars Belediyesinin yardımın ise kabul edildiğini belirtti.

Soylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin AFAD ile bir koordinasyon kurmadan yardım toplayıp getirdiğini kaydederek, "Kriz anında sağlık ve güvenlik açısından geri çevirdik. Buna karşın HDP'li Kars Belediyesi AFAD ile işbirliği yaptığı için yardımları kabul ettik" diye konuştu.

HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen de yardımları AFAD İl müdürlüğü ile birlikte topladıklarını ve Elazığ'a teslim ettiklerini belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR