Bakan Soylu'dan flaş açıklama! "Ülkemize patlayıcı sokmaya çalıştılar"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "Dün memleketimize yine bir yerden patlayıcı sokmaya çalıştılar. Yerini söylemiyorum, çünkü operasyonumuz devam ediyor. Engelledik, sokmadık Türkiye'ye" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 26 Mart 2019 Salı, 11:29
Bakan Soylu'dan flaş açıklama! "Ülkemize patlayıcı sokmaya çalıştılar"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

"Bir terör örgütünün üyesi hapishanede öldü. Onu da burada söylüyorum. Üç tanesi kendisini son 10 gün içerisinde astı. Üçünün de ortak özellikleri var. Bunu ilk kez kamuoyuyla paylaşıyorum; ortak özellikleri şu, üçü geldiler polise ve jandarmaya teslim oldular, itiraflarda bulundular. Ve şimdi araştırıyoruz, bunları cezaevinde, bunlar astılar.

2018'de olmayan bir iş oldu terörle mücadele tarihimizde 160'ın üzerinde üst düzey terörist öldürdük, bunun 13 tanesi kırmızı listeydi. Türkiye'de artık üst düzey teröristleri kalmadı.

Ben çağrı yapıyorum o hayvan Murat Karayılan'a, o hayvan Cemil Bayık'a çağrı yapıyorum. Gelsinler Gabar, Cudi, Tendürek, Ağrı Dağı orada duruyor. Gelsinler oraya, şu anda 700 kişi kaldılar. O 700 kişiye de sahip çıksınlar. Onlarla beraber onları orada yalnız bırakmasınlar. Oralara gelsinler de onları bir can pazarına düşürelim"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR