Baldızına cinsel istismarda bulunan enişteden pişkin savunma
Bolu'da tornacı dükkanında çalışan Ahmet T., iddiaya göre bir süredir evlerinde kalan baldızı R.Y.’ye 3 kez cinsel istismarda bulundu.
GÜNDEM , 18 Kasım 2016 Cuma, 10:06
Baldızına cinsel istismarda bulunan enişteden pişkin savunma
Cumhuriyet Savcılığı’na başvuran R.Y., eniştesinin kendisine 2 kez ablasının yanında, bir kez de evde yalnız oldukları sırada cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek şikayetçi oldu. Savcılık sorgusunda suçlamayı kabul ederek tutuklanan Ahmet T., Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı.

’KARDEŞİM GİBİ GÖRÜYORUM’

Duruşmadaki savunmasında suçlamayı kabul etmeyen Ahmet T., savcılık soruşturmasında baskı altında ifade verdiğini ileri sürerek şöyle dedi: 

"Ben baldızımı bir kez bacakları açık oturduğu için uyarmıştım. O nedenle bana kızgın olabilir.Suçlamaları reddediyorum. Onu ben kardeşim gibi görüyorum. Bir kaç kez dokunmuş olabilirim. Ama bu cinsel bir amaçla değildi. Bana neden böyle bir iftira attığını bilmiyorum. Beni cinsel istismarla suçladığı zamanlarda eşim de yanımdaydı. Şu anda bu iftiralar yüzünden eşimle boşanma aşamasındayız."

Mahkeme heyeti suçun niteliği, mevcut delil durumu, kaçma şüphesi nedeniyle sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR