Bankaların yeni kurnazlığına dikkat
Habersiz açılan hesaplara şimdi de fon hesabı eklendi.
EKONOMİ , 24 Nisan 2013 Çarşamba, 11:27
Bankaların yeni kurnazlığına dikkat

Hesaplarında birden paralarının kaybolduğunu görenler sikayetvar.com'a gönderdikleri şikayetlerle bankaların kendilerinden habersiz fon alımı gerçekleştirdiklerini iddia ettiler. Asıl şoku ise fon işlemleri sonrası bankaların kesintileri hesaplarından kesmesi ile yaşadılar.

"HESAPLARINIZI KONTROL EDİN"

"Hesabımdaki paramı habersiz fonda işletmişler" diyen tüketiciler gönderdikleri şikayetlerle bankada hesabı olanları "Hesabınızı kontrol edin" diyerek uyardılar. İşte şikayetler:

"Banka benim bilgim ve onayım dışında hesabımda var olan parayı kullanarak fon alışı yapıyor. Yapılan fon alışı ve satışı ile oluşan vergi kesintileri de benim hesabımdan yapılıyor. Müşterilerin haberi olmadan bu işlemler yapılıyor. Paramızı nereye ve kime emanet edeceğiz?Hesaplarınızı kontrol ediniz."

"Maaşımı çekmek için gittiğimde hesabımdaki paranın eksik olduğu fark ettim ve internet şubesinden yapılan işlemleri kontrol ettiğimde bankanın benden habersiz fon işlemi yaptığını fark ettim. Haberim olmadan fon alım ve satışı yapıyorlar ve yatan avansımı eksik çekiyorum."

"Geçen gün internet bankacılığından hesabıma baktığımda hesabımda kullanılabilir param yoktu niye çünkü banka bana sormadan parayı fona yatırmış, aradığımda sizi menfaatiniz için dediler ne olursa olsun habersiz hesabıma müdahale ettikleri için kızgınım, en kıza zamanda bu konuyla alakalı bir yetkiliden özür bekliyorum."

"Hesabımdan daha önce benden habersiz fon alımı diye bir hareketlilik oldu birden paramın kaybolduğunu ve benden habersiz fon alınarak faiz işletildiğini öğrendim. Şubeye gittim ve iptal edilmesini söyledim iptal edildi denildi. Benden habersiz paramın haram bulaştırıldığı yetmezmiş gibi şimdi birde masraf olarak 4. 5 lira kesinti yapılmış."

"Bankadan kredi çektim .Hemen gerek olmadığı içinde hesabımda bıraktım. Hesabımda bulunan parayı fon adı altında işletiyorlar.A radım söyledim şubeye baş vurmanız gerekli diyorlar. Hem suçlu hem güçlü siz bana sormadan hem hesabımdaki parayı fonda işletin, hem benim başvuru yapmadığım konu için bankaya gitmemi isteyin."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR