Baransu'nun eski eşinden polise 5 çuval gizli belge!
Tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur, bugün polise Baransu'ya ait olduğu öne sürülen 5 çuval dolusu gizli belge ve dijital veri teslim etti. Konur geçen yıl aralık ayında sert sözlerle eleştirdiği Baransu hakkında çarpıcı iddialarda bulunmuştu.
GÜNDEM , 05 Mart 2015 Perşembe, 19:26
Baransu'nun eski eşinden polise 5 çuval gizli belge!
Tutuklanarak cezaevine konulan gazeteci Mehmet Baransu’nun eski eşi Esra Konur, polise Baransu’ya ait olduğu iddiasıyla 5 çuval dolusu gizli belge ve dijital veri getirdi.

Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre, Esra Konur bugün öğleden sonra beraberinde avukatı Murat Sultan Su ile birlikte Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne geldi. Avukata ait otomobil ile gelen Konur, beraberinde 5 çuval getirdi. İçerisinde Baransu’ya ait gizli evrak ile dijital veriler olduğu öne sürülen çuvalları terör polisine teslim etti.

Çuvalların Baransu’nun avukatlarının emniyete gelmesinin ardından açılacağı öğrenildi.

Gazeteci Mehmet Baransu, Balyoz’da kumpas iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 2 Mart günü ‘Devletin gizli belgelerini temin etmek’ ve ‘Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etmek, amacı dışında kullanma ve hile ile alma ve çalma’ suçlarından tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konulmuştu.

ESKİ EŞ KONUR ÇARPICI İDDİALARDA BULUNMUŞTU:

Eski eş Konur, geçen yıl aralık ayında Twitter hesabından, Baransu hakkında çarpıcı iddialarda bulunmuştu.

“Anılarımı anlatayım diyorum ne dersin? Ama kararsızım hangi süreçle başlasam; boşanmadan önceki mi sonraki mi daha heyecanlıydı”, “Nafaka ödememek için gösterdiğin çabayı da ben açıklayacağım bilgine” diyen Konur, Baransu’nun 2.5 yıldır nafaka ödemediğini öne sürmüştü. “Dürüstlükten bahsederken 2,5 senedir nafaka ödememek adına attığın taklaları da anlatsana herkes aydınlansın” ifadelerini kullanmıştı. Baransu’nun “dürüst numarası yapan bir profesyonel” olduğunu iddia eden Esra Konur, “Her şeyi paylaşacağım” demiş ve Baransu’ya “Önümde diz çökeceksin” diye seslenmişti.

“Çalışıyor gözüktüğün kurumlar ‘bizden maaş almıyor’ diye dönmüş. Kimden aldığını anlatsana... Bekliyorum bu sefer nasıl tehdit edeceksin” diyen Baransu’nun eski eşi, “’Tanıdık Savcılar’ bir telefonuna bakacak pozisyonda duruyor mu hala?” diye sorarak, “Beni bu noktaya getirmeyecektin. Hani klasik tehdidin var ya ‘insan içine çıkmayacaksın’ sen hala çıkabiliyorsan benim gocunacak bir şeyim yok çok şükür” diye yazmıştı.

Konur şunları kaydetmişti:”Senin tabirinle turpların büyükleri heybede. Sonunda aynı dili konuşturdun kendinle, iyimi böyle? Bir insanın üstüne haddinden fazla gelirseniz sabır taşı çatlar sonra çok can yakar Allah muhafaza. Ama kararsızım hangi süreçle başlasam. Boşanmadan önceki mi sonraki mi daha heyecanlıydı. Nasıl üslup güzel mi? Sana yetişebildim mi? İyi öğrenmiş miyim? Ama daha olmamışım bence...”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR