Başbakan'a İmralı eleştirisi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörist başı Abdullah Öcalan’ın jimnastik saatlerinin artırılamasına imkan verilmesiyle ilgili Başbakan Erdoğan’ı eleştirerek, “Nitekim terörist başının zinde kalabilmesi, sağlıklı olabilmesi için elinden geleni ardına koymamaktadır” dedi.
GÜNDEM , 29 Ocak 2013 Salı, 11:39
Başbakan'a İmralı eleştirisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli grup toplantı salonuna geldiğinde ise konuşmasından önce yanına gelen ve adının Özgür Deniz olduğu öğrenilen küçük bir çocuğa poz verdi. Elinde fotoğraf makinesi bulunan ve basın mensuplarının oturduğu bölüme oturan çocuk, en ön sıradan Bahçeli’nin kürsüdeki fotoğraflarını çekti.

İmralı sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan ve hükümeti eleştiren Bahçeli, Öcalan’ın ev hapsine çıkarılmaya çalışıldığını iddia etti. “Başbakan Erdoğan İmralı’daki hücrenin mefruşat ihtiyaçlarını hıza karşılamakta, bir bakıma ‘ev ortamının’ oluşması için elinden gelen çabayı sergilemektedir” diyen Bahçeli, “Diyebiliriz ki, terörist başının beklediği ev hapsi şartları bizzat İmralı’da kurulmakta, İmralı’da oluşturulmaktadır. Aslında kimsenin itiraf edemediği, söylemeye dilinin varmadığı gerçek İmralı canisinin ev hapsine fiilen alındığı hususudur. Başbakan ve hükümeti buna zımnen onay vermiştir. İmralı canisi 12 metrelik alanda, 12 kanallı televizyonla, 12 kötü adamın lojistik desteğiyle ve hedeflerini 12’den vurmanın keyfiyle rahata kavuşmuş ve üstelik bir de çözüm mihrabı haline getirmiştir” diye konuştu.

“BAŞBAKAN, TERÖRİST BAŞININ ZİNDE KALABİLMESİ İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR”

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın daha önce açıkladığı ve terörist başı Öcalan’ın jimnastik saatlerinin artırılmasına imkan sağlanmasını sert dille eleştirdi. Bahçeli, şunları söyledi:

“Başbakan Erdoğan’ın İmralı canisine gösterdiği özen ve ihtimam bunlarla sınırlı kalmamıştır. Şimdi de sırayı jimnastik yapmasına daha fazla imkan tanıyan yeni bir girişim almıştır. Başbakan bu konuda kararlı, bu hususta ısrarlıdır. Adalet Bakanı’na bu kapsamda talimat vereceği, İmralı’dan gelen şikayetleri bu şekilde dindireceği görülmektedir. Nitekim terörist başının zinde kalabilmesi, sağlıklı olabilmesi için elinden geleni ardına koymamaktadır.Kuşkusuz İmralı canisi, bölücülük olimpiyatlarında üzerine oynanan bahislerin hakkını vermek ve sözde Kürdistan madalyasına ulaşabilmek amacıyla AK Parti gözetimindeki hazırlıklarını ve idmanlarını tüm hızıyla sürdürmekte, birlikte yola çıktıklarını mahcup etmemek için üzerine düşenleri hafiyen yerine getirmektedir. Meselenin manidar tarafı ise, başbakan Erdoğan’ın bunların hepsini doğal ve normal karşılamasıdır.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR