Başbakan çok sert: "ABD aklını başına toplasın!"
Başbakan Binali Yıldırım, "Kirli pazarlık içinde olmayız. Afrin'i terörden temizleyeceğiz" derken "ABD'nin aklını başına toplaması lazım" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 12 Şubat 2018 Pazartesi, 14:29
Başbakan çok sert: "ABD aklını başına toplasın!"

Başbakan Binali Yıldırım, Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile bir basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, Afrin operasyonu ile ilgili olarak şunları söyledi:

ABD'NİN AKLINI BAŞINA ALMASI GEREKİYOR

Bizim amacımız nasıl Fırat Kalkanı'yla Münbiç-Azez arasını temizlediysek Afrin'i de terör oluşumlarını temizleyeceğiz. O bölgenin insanlarını tekrar topraklarına, yurtlarına dönmesini sağlayacağız. Kirli pazarlık içinde olmayız. Terör bizim için en büyük beladır. Amerika'nın aklını başına toplaması lazım. Devlet ciddiyetiyle bağdaşmadığını Amerika'nın görmesi gerekiyor. Görmezse biz terör tehdidini sona erdirmek için atılması gereken adımları atarız. Kimsenin icazetine ihtiyacımız yok. Uluslararası hukukun bize tanıdığı hakları sonuna kadar kullanırız.

HİÇ KİMSENİN SUÇ İŞLEME LÜKSÜ YOKTUR

Savcılık yapılması gerekeni yapmış. Türkiye'de siyasi faaliyet gösteren terörle bağının olmadığını ilan etmesi gerekiyor. Biz terörle mücadele ediyoruz. Hâl böyleyken siyasi parti kimliğindeki oluşum terör örgütüyle içiçeyse, terör örgütünün baskısından kurtulamamıştır. Kimsenin suç işleme lüksü yoktur.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR