Başbakan'dan Akil İnsanlara koruma tahsisi
Başbakan Erdoğan, ‘provokasyona açık bir iş yapıyorlar’ dediği akil insanların korunması için, valilere talimat verdiğini söyledi.
GÜNDEM , 18 Nisan 2013 Perşembe, 09:47
Başbakan'dan Akil İnsanlara koruma tahsisi

Başbakan Erdoğan, partisinin İstanbul milletvekilleriyle bir toplantı yaptı.Edinilen bilgiye göre Erdoğan, çözüm süreci ve akil insanların çalışmalarının değerlendirdiği toplantıda, akil insanların devletten tek kuruş para almadan faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

"Bu model tahminimden daha başarılı oldu" diyen Erdoğan, valilere de akil insanların korunması için talimat verdiğini soyledi ve, “Bu arkadaşlar provokasyona açık bir iş yapıyor. Dikkat edilmeli" ifadesini kullandı. Bu arada toplantıda, yeni anayasa çalışmaları da değerlendirildi.

Yeni anayasanın bu dönemde hayata geçmesi icin ellerinden geleni yapacaklarını belirten Başbakan, ''Anayasayı genel seçim öncesi mutlaka değiştirmeliyiz' dedi.

KADİR TOPBAŞ FARK YARATIYOR

Erdoğan'ın İstanbullu vekilleriyle yaptıgı toplantıda son anketler de gündeme geldi. AK Parti’nin anketinde İstanbul yerelinde partiye yüzde 51,2lik destek olduğu, bu rakamın başkan Kadir Topbaş'ın ismi telafuz edildiğinde yüzde 55’e çıktığı vurgulandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR