Başbakan'dan Gülen sorusuna atasözlü yanıt
Başbakan Erdoğan’ın Washington gündeminde, Türkiye’nin ABD ve AB arasında imzalanması planlanan Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Anlaşması’na nasıl dahil olacağı yer alacak
GÜNDEM , 15 Mayıs 2013 Çarşamba, 09:13
Başbakan'dan Gülen sorusuna atasözlü yanıt

Başbakan Erdoğan'ın ABD gezisinde, Cuma günü programının büyük bölümü boş bırakıldı. Programdaki bu boşluğa, Fethullah Gülen ile görüşmenin konabileceği belirtilirken, Erdoğan da bu konuda açık kapı bıraktı ve ''Şu anda resmi programımızda böyle bir şey yok ama, gökten ne yağar ki, yer kabul etmez, ayrı bir konu" dedi.

Erdoğan'ın ABD gezisinde Pensilvanya'ya da giderek Fethullah Gülen'le görüşebileceği belirtiliyor. Perşembe günü Beyaz Saray'da olacak Başbakan Erdoğan'ın Cuma günkü programının büyük bölümü ise boş bırakıldı. Ancak Başbakanlığa yakın kaynaklar Erdoğan'ın Pensilvanya'ya gitmesi ya da Gülen'in Washington'a gelmesi ihtimali bulunmadığını belirttiler.

Erdoğan'a bu gezide  eşlik eden Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın, Fethullah Gülen'e bir ziyaret gerçekleştirebileceği de bildirildi. Arınç, 2011 yılındaki ABD gezisinde, Pensilvanya'ya giderek Fethullah Gülen'le bir araya gelmişti.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR