Başbakan'dan yurt faciası mesajı!
Başbakan Binali Yıldırım TÜSİAD YİK toplantısında yaptığı konuşmada 11'i çocuk 12 kişinin hayatını kaybettiği Adana'daki yurt yangını ile ilgili Meclis'te araştırma komisyonu kurulacağını ve sorumluların en ağır şekilde hesap vereceğini söyledi.
GÜNDEM , 01 Aralık 2016 Perşembe, 12:34
Başbakan'dan yurt faciası mesajı!
Başbakan Binali Yıldırım, Sheraton Otel'de düzenlenen Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi toplantısına katıldı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada Adana'daki yurt yangını ile ilgili Meclis'te araştırma komisyonu kurulacağını açıkladı.

Yurt yangını sorumlularının en ağır şekilde hesabını vereceğini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım şunları dile getirdi:

"Adana'da hayatını kaybedenlere rahmet diliyoruz. Herkes bilmeli ki olay aydınlanacak, sorumlular cezalandırılacak. Bakanlarımızı olay yerine gönderdik. Aileleri teker teker ziyaret ettiler. Onların acılarını paylaştılar. Milletimiz bilmelidir ki olay aydınlatılacak, sorumlular cezalandırılacak. İnsanın olduğu yerde hata eksik olmuyor.  Milletimiz bilmelidir ki bu ve buna benzer yaşanan olaylar aydınlatılacak ve  sorumlular en ağır şekilde hesabını verecektir. Bu konu hem idari hem adli olarak  araştırılmaya, soruşturulmaya başlanmıştır. Ayrıca bugün TBMM'de bir araştırma  komisyonu oluşturmak suretiyle konu bütün yönleriyle değerlendirilecek ve bu ve  buna benzer yurtlarda alınması gereken tedbirler etraflıca tespit edilecek."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR