Başbakan koltuğuna 11 yaşındaki Esma oturdu
Çankaya Köşkü'nde son 23 Nisan. Başbakan Binali Yıldırım çocukları kabul etti. Yıldırım'ın koltuğuna 11 yaşındaki Esma Didesu Taşyürek oturdu. 24 Haziran ile ilgili soruya Taşyürek, "Halkımız en doğru olana karar verecektir" yanıtı verdi.
GÜNDEM , 23 Nisan 2018 Pazartesi, 11:13
Başbakan koltuğuna 11 yaşındaki Esma oturdu

Başbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocukları kabul etti. Çocuklara 23 Nisan'ın önemini anlatan Yıldırım'ın koltuğuna 11 yaşındaki Esma Didesu Taşyürek oturdu. Binali Yıldırım, "23 Nisan çocuk bayramı, Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan kabul edilen ilk resmi bayramdır. Bu bayramın bir hikayesi var. Aziz milletimiz, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra yenik düşmüş, ülkemizi işgal edenlerle amansız bir mücadeleye girişmiştir. Bu mücadelede, kadın, erkek, ihtiyar birçok kişiyi bu savaşlarda şehit verdik" dedi.

Taşyürek, "Eğitim için çocukların görüşü alınmalı" dedi. Çocuklardan biri "Milletvekili olup size yardım etmek isterdim. Ama yaşım tutumuyor" deyince Başbakan Yıldırım, " Seçilmek için yaşın tutmuyor ama kampanyaya destek vermek için yaşın tutuyor. bana kampanyamda yardım edebilirsin" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR