Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan sürücülere uyarı
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, bayram tatilinin başlaması ile birlikte sürücüleri uyararak, "Frene değil, kurala güvenin" dedi.
BURSA , 29 Ağustos 2017 Salı, 19:11
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan sürücülere uyarı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bulunan İsabey Kurban Pazarı'nı ziyaret etti. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan ve dertlerini dinleyen Çavuşoğlu ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu. Kurbanlık bir boğayı severken hayvanın aniden hareket etmesi Çavuşoğlunu da korkuttu. Kurban pazarını dolaştıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, Kurban Bayramı tatilinin başlaması ile birlikte yola çıkan sürücüleri uyararak, "Frene değil, kurala güvenin" dedi.

Bayramda artan trafik kazaları ile ilgili de konuşan Çavuşoğlu, "Her defasında tedbirler alınıyor, uyarılar yapılıyor, ama maalesef trafikte yaşadığımız can kayıplarımız var. Bu bizleri üzüyor. Evet yollarımız düzeldi, trafik kazalarında önemli oranda düşüş oldu. Ama ne olursa olsun şunu unutmamak lazım, sürücülerimizi asla frene değil kurallara güvenmesi gerekiyor. Biz diyoruz ki frene değil kurala güvenin. Onlardan da dikkat ve özen rica ediyorum. Sizlerin aracılığı ile herkesin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" şeklinde konuştu. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın ülkemizin, milletimizin varlık ve mücadelesinde çok önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, "Bu nedenle tekrar Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi ve Türkiye için canını feda eden tüm şehitlerimizi tekrardan Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Kurban pazarında alışverişlerin hızlı bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, "Bugün Yıldırım bölgemizde İsabey Kurban Pazarı'na geldik. Buradaki satıcılarımızın talep ve beklentilerini dinledik. Satışları ve sıkıntıları ile ilgili bir takım öneriler aldık. Bunları gereğini yapmak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız ve hem hükümet nezdinde dile getireceğiz. Elbette memnuniyetsiz olanlar kadar memnuniyet ifade eden insanlarımızda var. Kars, Ardahan, Adıyaman, Ağrı, Muş ve Diyarbakı'dan gelen üreticilerimiz satıcılarımız burada. 'Kimisine soruyorum kaç hayvanla geldiniz' '36 hayvan, son 1 tane kaldı' diyor. Biri, 35 tane ile geldim, 20 tane kaldı diyor. Sonuçta bu serbest piyasadır. Bazısı daha fazla, bazısı daha az satacak. Ama görüyorum ki genel olarak memnuniyet var. Yaşanan bazı sıkıntıları da not ettik. Onların giderilmesi için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR