Başbakan Yıldırım'dan CHP bildirisine sert tepki
Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu. Başbakan Yıldırım, CHP'nin bildirisini eleştirerek, "CHP bu bildirisinin her satırıyla sanki terör örgütünün ayağını kaldırdığı yere ayağını basıyor. Doğrusu CHP’nin terör örgütlerini her fırsatta mağdur gösterme çabasını anlayabilmiş değiliz. CHP’nin kullandığı dil Türkiye’yi zayıf düşürmeye çalışanların kullandığı dil ile aynı. CHP millete muhalefet ediyor" dedi.
GÜNDEM , 08 Kasım 2016 Salı, 12:19
Başbakan Yıldırım'dan CHP bildirisine sert tepki
Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu.  İşte Başbakan Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:
HDP’li bazı milletvekilleri her fırsatı bir krize çevirmek için tepe tepe kullanıyorlar. Kimsenin hukuk karşısında ayrıcalığı ve üstünlüğü yoktur. “Bizi kimse hukuk karşısına çıkartamaz” gibi ifadeler halkın oylarıyla seçilenlerin asla söyleyeceği şeyler olamaz.

Tutuklanmasını biz de arzu etmeyiz ama bırakalım mahkemeler kendi işini yapsın biz de kendi işimizi yapalım.Seçilmiş olmak terörle iç içe girme hakkı vermez. Kimse milletin verdiği yetkiyi terör örgütleri lehine kullanamaz. Milletvekilleri siyaseti kalkan olarak kullanıp terörle iç içe olamaz. Şimdi de bunlar diyor ki yasama faaliyetlerini durduruyoruz. Ya millet size yasama faaliyetini değil terör faaliyetini durdurun dedi. Milleti bile anlamamışsınız.

CHP BİLDİRİSİNE TEPKİ

Bir de CHP var. Toplanmış alelacele açıklama yapıyorlar. Ne oldu kardeşim! Türkiyeterörle amansız bir mücadele ediyor. Ne oldu da birden bire programlarınızı iptal edip toplanıyorsunuz. Yaptıkları açıklama tam bir siyasi basiretsizlik örneği. Sayın cumhurbaşkanı ve AK Parti'nin terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığını dahi öne sürmüşler. Nedir bu ya kepazelik. Siz ana muhalefet partisiniz kardeşim, iktidar alternatifsiniz. Bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız. CHP bu bildirisinin her satırıyla sanki terör örgütünün ayağını kaldırdığı yere ayağını basıyor. Doğrusu CHP’nin terör örgütlerini her fırsatta mağdur gösterme çabasını anlayabilmiş değiliz. CHP’nin kullandığı dil Türkiye’yi zayıf düşürmeye çalışanların kullandığı dil ile aynı. CHP millete muhalefet ediyor.

'ORTADA CİDDİ İDDİALAR VAR'

“Seçimle gelen seçimle gider.” Hoppala… Seçimle gelen Erbakan’a tankları gösterdilerse AK Parti de tankları gösterenlere cevabı verdi. “Seçimle gelen seçimle gider” lafı terör örgütlerinin Türkiye’ye meydan okuduğu bir dönemde siyaseten anlamsızdır. Elbette seçimle giden seçimle gider. Siyaset meşrudur. Dünyanın hiçbir yerinde bir siyasi partiyle terör örgütünün organik bağı kabul edilemez.

Ortada ciddi iddialar var. Bunlar araştırılacak soruşturulacak mahkemeler kararı verecek. O zamana kadar hepimizin görevi yargıya saygı göstermektir.

Sayın Kılıçdaroğlu bunların suç olmadığını mı düşünüyorsunuz açıkça söyleyin. Bu ülkenin insanları terörün her türlüsünü lanetliyor. Ne yazık ki bir tek CHP bu şuuru tam olarak gösteremiyor.

AB İLERLEME RAPORU 

Bu hafta AB bir ilerleme raporu yayınlayacak. Avrupalı dostlarımızdan talebimiz şudur. Ön yargılardan arınmış bir rapor görmek istiyoruz. Umarız bu rapor şu ana kadar yapılan olmuşuz açıklamaları içeren bir rapor olmaz.15 Temmuz’dan sonra bir kredikuruluşu Türkiye’nin notunu alelacele düşürdü. Şimdi aynı kuruluş S&P görünümü olumlu yönde düzeltti. Olumludur ama yeterli değildir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR