Başbakan Yıldırım'dan önemli görüşmeler
Başbakan Binali Yıldırım, "21. Avrasya Ekonomi Zirvesi" kapsamında Türkiye'de bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov ve Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Mladen Ivanic ile bir araya geldi.
GÜNDEM , 11 Nisan 2018 Çarşamba, 20:09
Başbakan Yıldırım'dan önemli görüşmeler

Başbakan Yıldırım'ın Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov ile görüşmesi

Başbakan Binali Yıldırım, "21. Avrasya Ekonomi Zirvesi" kapsamında Türkiye'de bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov ile bir araya geldi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, siyasi düzeyde iki ülke arasında sağlanan yakın dostluk ve iş birliği vurgulandı.

Görüşmede, Makedonya'da yaşayan Türklerin varlığı ve Türkiye'de yaşayan Makedonya kökenli vatandaşlar ile ortak mirasın iki ülkeyi birbirine daha da yakınlaştırmakta olduğu belirtildi.

Başbakan Yıldırım'ın Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Ivanic'le görüşmesi

Başbakan Binali Yıldırım, "21. Avrasya Ekonomi Zirvesi" kapsamında Türkiye'de bulunan Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Mladen Ivanic ile bir araya geldi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, mükemmel düzeydeki ikili ilişkilerin her alanda geliştirilmeye devam edilmesi yönündeki ortak irade, bir kez daha teyit edildi.

Görüşmede, bölgesel iş birliğine, bu bağlamda yürütülen projelere ve Bosna Hersek'in Avrupa Birliği ile NATO entegrasyonu süreçlerine verilen desteğin devam edeceği vurgulandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR