Başbakan Yıldırım'dan Reina saldırısı sonrası flaş açıklama
Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'yi yasa boğan hain terör saldırısıyla ilgili olarak, "Maalesef bu olayda Türk ve yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 39 masum savunmasız insan hayatını kaybetti. 60'ın üzerinde de yaralı vardı. Yaralılar tedavileri görüldükçe taburcu oluyor. Yaralılardan durumu kritik olanlar var. Ama fazla değil, üç dört yaralımız var bu şekilde. Onun için hastaneler doktorlarımız bütün gayreti gösteriyorlar" dedi.
GÜNDEM , 01 Ocak 2017 Pazar, 16:27
Başbakan Yıldırım'dan Reina saldırısı sonrası flaş açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, Reina'daki terör saldırısı hakkında, "Buna benzer olaylarla bütün ülkeler karşılaşabilir, Türkiye'de de olabilir. Ama terör bizi yıldıramaz, terör bizi korkutamaz, biz terörü korkuturuz. Üzerine gitmeye devam edeceğiz. En büyün güvencemiz milletimizin gösterdiği dayanışma, kardeşlik ruhudur" dedi. 

Teröristin kimliği konusunda açıklama yapan Yıldırım, "Emniyet teşkilatımız meselenin üzerindedir. Çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. İhtimaller şekillenmeye başladı. Gelişmeler daha sonra kamuoyuna aktarılacak" diye konuştu

Başbakan Yıldırım, İstanbul Ortaköy'deki Reina gece kulübüne düzenlenen terör saldırısı sonrası olay yerinden açıklama yaptı.

Yıldırım'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle: 

"Dün akşam 2016'yı 2017'ye bağlayan ilk saatlerden bir eğlence merkezinde savunmasız, sivil insanlara karşı alçakça silahlı bir eylem gerçekleştirildi. Türk ve yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 39 masum savunmasız insan hayatını kaybetti. 60'ın üzerinde yaralı vardı, tedavileri görüldükçe taburcu oluyor. 3-4 durumu kritik olan yaralımız var. Doktorlarımız bütün gayreti gösteriyor. Yaralıları ziyaret ettik, durumları gayet iyi. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Yaralılar arasında bizim vatandaşlarıız da, başka ülke vatandaşları da var.

Terör insanlığın ortak derdidir, terörle hiçbir yere varılmaz. Terörün amacı birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi zehirlemektir. Türkiye bir süreden beri bölgede hem bölücü terör örgütüne karşı, hem FETÖ terör örgütüne karşı, hem de Suriye ve Irak'ta otorite boşluğundan dolayı DEAŞ'a karşı amansız mücadele veriyor. Bunun bir karşılığı olacağını biliyoruz. Ama teröre asla ve asla boyun eğmeyeceğiz. Burada olan dünyanın başka ülkesinde yarın olabilir, bunun garantisi yok. Hiçbir ülke güvende değildir. Daha birkaç gün önce Almanya'da oldu, evvelsi gün Irak'ta oldu, muhtelif ülkelerde oluyor. Terörün dini, kutsalı olmaz. Terör her yerde terördür. 

Türkiye'nin Rusya ile birlikte Suriye'de önemli bir inisiyatif alması ve bunun BM tarafından bütün dünyaya şamil olarak kabul edilmesi, terörle mücadelede ciddi bir başarı anlamına geliyor. Buna benzer olaylarla bütün ülkeler karşılaşabilir, Türkiye'de de olabilir. Ama terör bizi yıldıramaz, terör bizi korkutamaz, biz terörü korkuturuz. Üzerine gitmeye devam edeceğiz. En büyün güvencemiz milletimizin gösterdiği dayanışma, kardeşlik ruhudur. 

TERÖRİSTİN KİMLİĞİ

Noel Baba kılığına girdiği falan yok. Bildiğiniz terörist. Silahını çekip korumaları şehit ediyor, içeri girip rastgele ateş ederek bu kadar insanımızı öldürüyor. Bunun dışındaki değerlendirmeler gerçeği yansıtmıyor. Silahını da bırakıp olay yerinden uzaklaşıyor. Emniyet teşkilatımız meselenin üzerindedir. Çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. İhtimaller şekillenmeye başladı. Gelişmeler daha sonra kamuoyuna aktarılacak. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR