Başbakan Yıldırım'dan uyum yasalarıyla ilgili açıklama
Başbakan Yıldırım, ''Uyum yasaları zaten bir süredir Meclis'ten çıkıyor. Seçimi ilgilendiren 8-10 maddelik bir teklif önümüzdeki hafta Meclis'te olacak'' dedi.
GÜNDEM , 20 Nisan 2018 Cuma, 14:01
Başbakan Yıldırım'dan uyum yasalarıyla ilgili açıklama

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Uyum yasaları zaten bir süredir Meclis'ten çıkıyor. Seçimi ilgilendiren 8-10 maddelik bir teklif önümüzdeki hafta Meclis'te olacak. 100 bin imza ile aday gösterecilecek noter şartı falan yok.

YUNANİSTAN'DA FETÖ TAHLİYESİ

Darbeye katılmış örgüt üyelerinin korunması kabul edilemez. FETÖ suçluları Yunanistan'ı barınak olarak görmeye başladı. Yunanistan bizim komşumuz, dostumuz bir ülke. Bizim düşmanımızın Yunanistan'ın da düşmanı olması gerektiğini düşünüyoruz. Böyle davranması gerektiğine inanıyoruz.

ABD'NİN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Önce onlar kendi işlerine baksın. Seçimlerde hile yapıldı tartışmaları Amerika'da bitmedi. Amerikalılar seçim görmek istiyorlarsa Türkiye'ye gelsinler ne kadar şeffaf olup olmadığını yerinde görsünler.

KUPA DERBİSİNDEKİ OLAYLAR

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e yapılan saldırı kabul edilemez, şiddetle kınıyorum. Bu tip olaylar bazı provokasyonlarla gerçekleştiği yönünde geçmişten gelen tecrübeler var. Taraftarları futbolun keyfine varmaya davet ediyorum. Şiddetle kavgayla futbol olmaz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR