Başkan Aktaş Mobilya Tasarım Merkezi'ni inceledi
negöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) öncülüğünde hayata geçirilen Atölye İnegöl Mobilya Tasarım Merkezi açılış için gün sayarken, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, merkezi gezerek incelemelerde bulundu.
BURSA , 17 Mart 2015 Salı, 13:24
Başkan Aktaş Mobilya Tasarım Merkezi'ni inceledi
Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Partili Meclis üyeleri ile birlikte Bursa-Ankara karayolu Yenice Köprülü Kavşağı mevkinde yapılan Atölye İnegöl Mobilya Tasarım Merkezi’ne giderek incelemelerde bulundu. İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ ve yönetimi tarafından karşılanan Aktaş ve beraberindeki ekibe merkez hakkında bilgiler verildi.

İncelemelerin ardından konuşan İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Yeni yerimize bir hafta önce yerleştik. Çok az eksiğimiz kaldı. 940 metrekare alana sahip bir merkez. Çalışma büroları, çok amaçlı salon, eğitim sınıfı, toplantı salonu var. Bu merkezden sadece İMOS değil, İnegöl’ün mobilya sektörü faydalanacak. 28 Mart’ta açılışını yapacağız. İnşallah İMOS’un bundan sonraki yönetim binası burada oluşturacak. İMOS olarak da buradan hizmet vereceğiz” dedi.

Aktaş ise, “Bu proje bizimde belediye olarak hayal ettiğimiz bir konuydu. Bu projeyle alakalı sonuna kadar destekçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum. İnegöl mobilyası bir hedefe koşuyor. Bu hedefe koşarken de tasarım değeri yüksek mobilyalar üretmesi gerekiyor. Tasarımlarımızla ön plana çıkmamız gerekiyor. Artık her il, her ilçe de mobilyacılık var. Ama Türk mobilyasını, İnegöl mobilyasını daha ön plana çıkarabilmek inşallah burası vesilesiyle daha da hızlanacak” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR