Başkan Aktaş'tan T2 tramvay hattı ve Millet Bahçesi açıklaması
Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Aktaş, oturumda T2 tramvay hattının son durumu hakkında da meclis üyelerini bilgilendirdi.
BURSA , 24 Ekim 2019 Perşembe, 19:47
Başkan Aktaş'tan T2 tramvay hattı ve Millet Bahçesi açıklaması

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, T2 tramvay hattında tasfiye sürecinin devam ettiğini dile getirdi. Bir taraftan mevcut yapı ile ilgili eksiklikleri tamamlarken diğer taraftan ihaleye çıkmaya hazırlandıklarını söyleyen Başkan Aktaş, "Tamamlama ihalesine çıkacağız. Şartname gibi değil mevcut hatta entegre etme şekliyle ihale olacak" dedi.

Konuşmasında inşaat süreci devam eden Millet Bahçesi'ne de değinen Başkan Aktaş, Millet Bahçesi'nin 'Bursalıların rahat nefes aldığı bir mekan olmanın ötesinde' aynı zamanda Bursaspor'un başarılarının hatırlanacağı bir köşe olacağını ifade etti. Bahçe bünyesinde yer alacak Millet Kıraathanesi'nin altında 4 bin araçlık otopark ile sıcak su çeşmelerinin bulunacağını söyleyen Başkan Aktaş, "Spor bakanımızdan Kapalı Spor Salonu'nun da Millet Bahçesi'ne ilave edilmesi yönünde talepte bulundum. Kestel-Alaçam ile Mustafakemalpaşa-Gençlik Merkezi ile ilgili projeler de dahil gerekli çalışmaları sürdürüyoruz" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR