Başkan Ali Ay'dan camiayı sevindiren haber
Bursaspor Başkanı Ali Ay dün İstanbul’da Denizbank ve Ziraat Bankası’nın yöneticileriyle bir araya geldi. Ali Ay, kredi için yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiğini söyledi ve “Kredi limiti 150 milyon TL’ye çıkabilir. Kimse endişe etmesin. Projelerimizi beklesin. Güzel günler yakında” dedi.
BURSASPOR , 01 Kasım 2016 Salı, 04:20
Başkan Ali Ay'dan camiayı sevindiren haber
Süha GÜRSOY'un haberi

Bursaspor Başkanı Ali Ay kredi konusunu görüşmek için İstanbul’da önemli bir toplantıya katıldı. Ali Ay’a mali asbaşkan Fatih Pulat da eşlik etti. Öğleden sonra yapılan görüşmelerle ilgili Bursa Hakimiyet’e konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, temaslarının olumlu geçtiğini ve iki hafta içinde gerekli yanıtı alacaklarını umduğunu söyledi.  Ali Ay, “Deniz Bank ve Ziraat Bankası’nın yetkilileriyle görüştük. Projelerimizi anlattık. Şu an için her şey olumlu gidiyor” dedi. 

RAKAM REVİZE EDİLDİ

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, kredi limiti konusunda da detayları paylaştı. Daha önce belirledikleri 120 milyon liralık kredi talebini 150 milyon olarak revize ettiklerini söyleyen Ali Ay, “Önce 120 milyonluk bir talebimiz olmuştu. Ancak projelerimizi ortaya koyunca talebimizi 150 milyon liraya çıkardık. Şu an için alacağımız kredinin limiti 100 milyon lira gibi ama önümüzdeki günlerde yapacağımız görüşmeler neticesinde bunun 150 milyon liraya çıkacağına inanıyorum” diye konuştu. 

ERKEN ÖDEME MADDESİ

Deniz Bank-Ziraat Bankası konsorsiyumundaki kredinin ilk yılının ödemesiz olacağına vurgu yapan Ali Ay, “Burada sadece faiz ödeyeceğiz. Sonraki yıldan itibaren anapara ödemesi de olacak. Toplam 7 yıl içinde krediyi kapatacağız. Ama sözleşmeye erken kapatma maddesini ekleteceğim. Çünkü sunacağımız projelere göre biz bu krediyi çok daha önceden kapatmayı planlıyoruz” dedi. Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, camianın kredi konusuna mesafeli durmasına gerek olmadığını da belirtti. 

BANKALAR BİZE GÜVENİYOR

Ali Ay, “Kimse endişe etmesin. Ben Bursaspor’un 1 kuruşunu heba etmem. Önümüzdeki bir yıl içinde projelerimiz hayata geçecek. Bursaspor daha önce 100 bin lira bile kredi alamıyordu. Şimdi konuştuğumuz rakamlar 150 milyon lira seviyelerine çıktı. Bankalar artık bize güveniyor. Sadece faizi değil, anaparayı da ödeyeceğiz. Borcumuzu yapılandırıp ödeme takvimi çıkaracağız. Bu sayede daha rahat hareket edecek ve projelerimizi hayata geçireceğiz. Her şey çok güzel olacak” dedi. Taraftarımız takımın parçası

Takımın son haftalarda elde ettiği başarılı sonuçların mutluluğunu yaşadıklarını belirten başkan Ali Ay, “Bu sevince tüm taraftarlarımızın ortak olmasını istiyorum. Bu iş bir takım işi. Taraftarlarımız da bu takımın en önemli parçası. Onlar bir hafta boyunca elde ettiğimiz galibiyetin sevincini yaşasın. Sonraki maçta da yine tribündeki yerlerini alarak oyuncularımıza desteklerini versin. Şu an 18 bin kişi ortalaması ile gidiyoruz. Bu sayının ben 25-30 binlere çıkacağına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR