Başkan Altepe'den gençlere öğüt
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen söyleşide, mesleki ve siyasi yaşamına dair anılarını paylaştığı gençlere öğütler verdi.
BURSA , 25 Ocak 2017 Çarşamba, 11:44
Başkan Altepe'den gençlere öğüt

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bayezıd Paşa Medresesi'nde bir araya geldiği gençlere altın değerinde nasihatler verdi. Başkan Altepe, siyasete adım attığı ilk günlerden bugüne dek yaşamında iz bırakan olayları, mesleki ve siyasi deneyimlerini anlattığı gençlerin sorularını da cevapladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bursa İl Temsilciliği tarafından Bayezıd Paşa Medresesi'nde düzenlenen söyleşiye konuk oldu. Başkan Altepe, TÜGVA Bursa İl Temsilcisi Hüseyin Yavuz'un moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide, mesleki ve siyasi yaşamına dair anılarını gençlerle paylaştı. Başkan Altepe, Bursa'da yaşamanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, "Ne kadar şükretsek az, böyle güzel bir şehirde ve ülkede yaşıyoruz, böyle büyük bir ecdadın torunlarıyız. Üzerimizde büyük bir sorumluluk ve misyon var. Ben böyle gördüm, çocukluğumdan beri hep koşturma halinde, sosyal hayatın içinde oldum. Çocuk yaşlarımdan beri büyükleri dinlemek, bu tür toplantılara gitmek ve orada büyüklerden bir şey öğrenebilmek, onların anılarını ve tavsiyelerini dinlemek gerçekten benim için en büyük zevkti..." diyerek enerjisinin ve dinamik çalışma temposunun sırrını paylaştı.

Başkan Altepe, 9 yaşındayken Necip Fazıl'ın toplantılarına gittiğini belirterek, "Şimdi 58 yaşındayım, 49 senedir Bursa'da ne kadar önemli etkinlik varsa hep katılmaya çalıştım. Her zaman şunu gördüm, hep liderler çok çalışıyor, koşturuyor. Sorulduğu zaman anlatacak şeyimiz olması lazım. İnsanların önünü açmamız lazım. Bizler bugün varız, yarın yokuz, bir saat sonra ne olacağımız belli değil... Buralara gelen insanlara iyi bir miras bırakmak, iyi hizmet göstermek ve bunu devam ettirmek lazım. Önde giden adamın hep koşması gerekiyor, hep bunu gördük" diye konuştu.

"İnsanlığa hizmet edebilmek güzel"

Bursa'da yapılan her işin örnek olduğunu da hatırlatan Altepe, insanla ve toplumla ilgilenmenin önemini vurguladı. Bursa'nın kültür ve medeniyetin merkezi olduğuna değinen Başkan Altepe, "Bizim her alanda sorumluluk duymamız, şehirle, insanlarla ve çevremizle ilgilenmemiz zaten görevimiz. Hedefleriniz doğrultusunda güzel işler ortaya koyabilmek, insanlığa hizmet edebilmek güzel bir durum" dedi.

Bir şehirde güzelliklerin birlik ve beraberlikle inşa edilebildiğini anlatan Başkan Altepe, yerelde de vatandaşların yaşadıkları şehre sahip çıkmalarının önemli olduğunu söyledi. Bursa'nın değerlerine dikkati çeken Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'dan Balkanlara uzanan çalışmalarını katılımcılarla paylaştı. Gençlerin sorularını da cevaplayan Başkan Altepe'ye, programın sonunda plaket takdim edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR