Başkan Bozbey: "Stadyumun ismini Bursalı ve Bursasporlular belirleyecek"
Yeşil Beyaz Güç Platformu üyeleri ile bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 31 Mart'tan sonra Bursaspor'un stadının ismi için referandum yapılacağını belirterek, "Halk hangi isme karar verirse, o isim konulur" dedi.
BURSA , 14 Şubat 2019 Perşembe, 10:58
Başkan Bozbey: "Stadyumun ismini Bursalı ve Bursasporlular belirleyecek"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Bursa'nın sorunlarına çözüm getirecek ve kentin gelecek vizyonuna ışık tutacak projelerini açıklayacağı 4 Mart 2019 günü öncesi toplumun tüm kesimleri ile fikir alışverişi toplantılarını sürdürüyor. Bozbey bu kapsamda, "Bursaspor'a koşulsuz Hizmet" sloganı ile yakın dönemde kurulan ve kitlesi her geçen gün genişleyen "Yeşil Beyaz Güç Platformu"nun konuğu oldu. Platform üyelerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Bozbey, Bursaspor'un kentin tanıtımı ve Türkiye'nin sportif başarısı açısından önemini vurguladı. Bursaspor'un sadece futbolda değil, sporun diğer dallarında da uluslararası başarıyı getirecek gençleri yetiştirmesi gerektiğine dikkat çeken Bozbey, "Bunun için iyi bir yapılanmaya ihtiyaç var. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, her ilçede ilçe belediyelerinin de katılımı ile Bursaspor çatısı altında çeşitli branşlarda takımlar kuracağız. Ayrıca amatör spor kulüpleri birliği oluşturacağız" dedi. Mustafa Bozbey, Bursaspor'un başarısının artması için kalıcı gelir getirecek projelerini de 4 Mart tarihinde açıklayacağını belirtti.

'HALK HANGİ İSMİ İSTERSE O İSİM KONUR'

Bursa Atatürk Stadyumu'nun bir hikayesi olduğunu ifade eden Başkan Bozbey, "Stadyum yıkıldı. Yanlışlar yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi mali açıdan zor durumda bırakıldı. 31 Mart'tan sonra Bursa stadının ismini Bursalılar ve Bursasporlular belirleyecek. Ben, kendi başıma 'Stadın ismi bu olacak' demeyi doğru bulmuyorum. Kamuoyu araştırması yaparız. Halk, hangi isme karar verirse o isim konulur" diye konuştu.

Platform üyeleri ile samimi havada gerçekleşen sohbette Bursaspor'a ilişkin çocukluk anılarını da paylaşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, o günlerde harçlık kazanıp, Bursaspor maçlarını izlemeye gittiğini anlattı. Sohbetin ardından Yeşil Beyaz Güç Platformu Başkanı Ersoy Seyitoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey'e teşekkür plaketi sundu. (DHA)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR