Başkan Çağlayan belediyenin icraatlarını anlattı
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, basın mensupları ile bir araya geldi.
BURSA , 15 Kasım 2016 Salı, 15:06
Başkan Çağlayan belediyenin icraatlarını anlattı
Başkan Neşet Çağlayan, son dönemlerdeki çalışmalar ve planlananlar ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda başkan basın mensuplarının sorularını da cevapladı. Turşu ve zeytin festivallerini başarıyla tamamladıklarını hatırlatan Neşet Çağlayan, “Marmarabirlik meydanına yapılacak kültür merkezi inşaatının ihalesi yapıldı. İtiraz sürecinden sonra ihaleyi alan firma ile sözleşme yapılacak. Kültür merkezi inşaatına acilen başlanacak.

Orhangazi için artık kangren haline gelen huzurevi binasının öğrenci yurduna dönüştürülmesi ile ilgili ihale de Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılacak. Bir aksilik çıkmazsa Orhangazi’de herkesin içini sızlatan eski huzurevi binasının öğrenci yurduna dönüşmesi ile ilgili çalışma başlayacak. Bu proje hem atıl durumdaki bir binanın değerlendirilmesini, hem de Orhangazi’nin bir öğrenci yurdu kazanmasını sağlayacak” dedi.
Üniversite binasının Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un iştirakiyle 16 Kasım Çarşamba günü açılacağını hatırlatan Çağlayan, “Sanayicinin, kamunun el birliğiyle güzel bir eser ortaya çıktı. Orhangazi’ye sadece bir MYO’nun değil bir fakültenin de kazandırılmasının önü açılmış oldu” dedi.

Çağlayan, kışın gelmesiyle asfaltlandırma çalışmalarını tamamladıklarını sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR