Başkan Dündar orucunu vatandaşlarla beraber açtı
Hisar bölgesindeki mahalle sakinlerinin iftarına konuk olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, unutulmaya yüz tutmuş komşuluk ilişkilerinin birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekişmesi adına son derece önemli olduğunu söyledi. 
BURSA , 13 Haziran 2016 Pazartesi, 15:09
Başkan Dündar orucunu vatandaşlarla beraber açtı
Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programlarına katılarak vatandaşlarla birlikte olmaya büyük bir özen gösteren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Alaaddin Mahallesi Aaladdin sokakta yaşayan mahalle sakinlerinden Muzaffer ve Hatice Yıldız çiftinin komşuları için verdiği iftar sofrasına konuk oldu. Eşi ve kızı ile birlikte katıldığı iftar öncesi, 90 yaşındaki Emine Yıldız teyzenin elini öpüp sohbet eden Başkan Dündar, kendisine sağlık ve sıhhat diledi. Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların ardından Başkan Dündar, Emine Teyze ve komşuları ile birlikte iftar açtı.

Yıldız çiftinin komşuları için düzenlediği iftara AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı. İftar yemeğinin ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ramazan ayında dayanışma ve yardımlaşma duygularının pekiştiğini söyledi. Her türlü kötülüklerin son bulup birlik, beraberlik ve huzur içerisinde bir yaşam dileğinde bulunan Başkan Dündar, "Ramazan ayı boyunca, evleri ziyaret edip vatandaşlarımızla birlikte iftar açıyoruz. Yapmış olduğumuz ev ziyareti ve iftarlarda mahalle halkıyla bir arada olma, karşılıklı sohbet etme imkanı buluyoruz. Bu gün de Muzaffer hocamızın iftarında, mahalle sakinleri ile bir araya geldik. Komşuların bir araya gelip birlikte iftar açması, aslında mahalle kültürümüze uygun bir gelenek. Bunu da yaşamış ve yaşatmış oluyoruz. Bizler Hisar ve Kaleiçi bölgemizde sık sık gezip incelemeler yapıyor, buraların fiziki olarak yeniden ayağa kalkması için yoğun bir çaba gösteriyoruz. Bunu yaparken de buraların sosyal olarak canlanmasını sağlamak adına da gerekli hassasiyeti gösteriyoruz” diye konuştu.Ramazan ayının, sadece oruç için sahura kalkıp iftar yapmaktan ibaret olmadığını, bu tür gelenek ve göreneklerin yaşatılması, komşuluk ilişkilerinin gelişmesi adına da son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Dündar, “Ramazanda pidemizi paylaşmak, güler yüzü paylaşmak, soframızı paylaşmak bizim geleneklerimizden. Şehir hayatının yoğunluğunda, bu gelenek ve duyguları yaşatmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu bölgemizde yürüttüğümüz fiziksel iyileştirme çalışmalarının yanında, dostluk, kardeşlik, komşuluk bağlarının da güçlenmesini istiyoruz” dedi.

Komşularıyla birlikte evinin bahçesindeki iftara ev sahipliği yapan Muzaffer Yıldız da, kendilerini kırmayıp aynı sofrayı paylaşan Başkan Dündar’a teşekkür etti. Yıldız, “Aramıza katılıp bizlerle birlikte olmakla kalmayıp, bu akşamki iftarımızı da kendisi verdi. Biz, rabbimizden yapacağı işlerde muvaffak olmasını, yanlış işlerden de korumasını diliyoruz” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR