Basketbolun 1 numaralı ismi Yeşil Beyazlılar'ın durumunu değerlendirdi
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Bursaspor Durmazlar geçen sezon iyi performans sergiledi. Kapanma ve küçülme söz konusu olmamalı. Bursaspor taraftarıyla birlikte potaya renk katıyor" dedi.
BURSA'DA SPOR , 14 Haziran 2018 Perşembe, 08:18
Basketbolun 1 numaralı ismi Yeşil Beyazlılar'ın durumunu değerlendirdi

I HABER Özgün DOĞAN I

"YATIRIM ARTMALI"
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, geçtiğimiz sezon Süper Lig'e yükselme hayallerine yarı final serisinde Bahçeşehir Koleji'ne elenerek veda eden Bursaspor Durmazlar hakkında açıklamalarda bulundu. Bursaspor Başkanı Ali Ay ve Bursaspor'un Amatör Şubelerden Sorumlu Yöneticisi Sezer Sezgin ile sürekli temas halinde olduklarını belirten Başkan Türkoğlu, "Bursaspor Basketbol Takımı ilerleyen dönemlerde daha iyi olmalı. Bursaspor taraftarı ve camiası basketbolumuza heyecan katıyor. Bursa'da basketbol branşında küçülme veya kapanma değil aksine daha fazla yatırım yapılmalı" dedi.

"CEZALAR OLABİLİR"
Geçtiğimiz sezon Bursaspor'un toplam 3-1'lik seri ile elendiği Bahçeşehir Koleji eşleşmesinin Bursa'da oynanan 2. karşılaşmasında Yeşil Beyazlılar'ın aldığı seyircisiz oynama cezası ile de ilgili yorumda bulunan Hidayet Türkoğlu, "Bursaspor'un çok ateşli bir taraftarı var. Ancak bu olumlu yanlarının yanı sıra bazen takımlarına olumsuz da yansıyor. Aldıkları o ceza da bunun bir örneği. Bizim disiplin kurulumuz her takımın en uygun şartlarda ve izlenilesi bir basketbolumuzun olması için uğraşıyor. Maalesef cezalar da bu sporun bir parçası. Herkesin daha dikkatli ve ılımlı olması gerekiyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR