Batı Trakyalılar'dan Başkan Bozbey'e ziyaret
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin yeni yönetimi Bursa'nın merkez Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i ziyaret ederek yapacakları çalışmalar hakkında destek istedi.
BURSA , 28 Şubat 2017 Salı, 20:27
Batı Trakyalılar'dan Başkan Bozbey'e ziyaret

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nde yapılan olağan genel kurulda seçilen yeni yönetim tanışma ziyaretlerini sürdürüyor. Dernek Başkanı Dr. Ali Emin Latif ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i ziyaret etti.

Ziyarette, Dernek Başkanı Dr. Ali Emin Latif, yeni yönetim olarak gerçekleştirmek istedikleri çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Batı Trakya Türkleri'nin azınlık hakları ve sorunlarının çözümü adına iki ülke arasında köprü olmak için mücadeleye devam edeceklerini ifade eden Başkan Latif, yönetim olarak siyaset üstü bir tavır sergileyeceklerini de vurguladı.

Başkan Dr. Ali Emin Latif ve yönetimini kutlayan Başkan Mustafa Bozbey de, "Dernekler temsil ettikleri toplumların hakları ve sorunlarının çözümünden sorumludur. O bölgede geçmişin izleri iyi araştırılarak geleceğe taşınmalı. Kurum olarak bizler her zaman dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yanındayız" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR