Bebeğini öldüren anneye müebbet
Bursa'da iş yerinin tuvaletinde dünyaya getirdiği bebeğini eşarbıyla boğarak öldürdüğü iddia edilen anne, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
GÜNDEM , 25 Mayıs 2012 Cuma, 11:47
Bebeğini öldüren anneye müebbet
2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "yakın akrabayı öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen 26 yaşındaki S.Ö., son kez hakim karşısına çıktı. Gayrimeşru ilişki sonucu hamile kaldıktan sonra çalıştığı Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki iş yerinin tuvaletinde dünyaya getirdiği bebeğini boğarak öldürmekle suçlanan tutuklu sanık S.Ö., son sözünde eski ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, "Bir diyeceğim yok" diye konuştu.
Mahkeme sanığı "çocuğunu öldürmek" suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ardından takdir hakkını kullanan mahkeme, sanığın duruşmadaki iyi hali sebebiyle cezasını müebbet hapse çevirdi.

"HAMİLE OLDUĞUMU KİMSEYE SÖYLEYEMEDİM"
İlk duruşmada konuşan S.Ö., eşi E.Ö. ile geçinemedikleri için boşanma davası açıp baba ocağı olan Mustafakemalpaşa ilçesine yerleştiklerini ifade ederek, "Burada G.Y. ile arkadaşlığım oldu. Cinsel ilişkiye girdik ve hamile kaldım. G.Y. hamile olduğumu söylediğimde benimle evleneceğini söyledi. Daha sonra telefonlarımı açmamaya başladı. En son görüştüğümüzde bana, 'Ne yaparsan yap' diyerek telefonu kapattı. Hamile olduğumu ailemden ve iş arkadaşlarımdan gizledim. Bu durumu kimseye söyleyemedim" demişti.

“ÜŞÜMESİN DİYE ÖRTTÜĞÜM EŞARBIN UCUNU EMZİK YAPIP AĞZINA VERDİM”
Olay günü iş yerinde beli ağrımaya başlayınca tuvalete gittiğini anlatan S.Ö., ifadesini şöyle sürdürmüştü:
"Tuvaletteyken birden bebek geldi. Elimi uzattım ancak yere düştü. Bebeğin kordonunu koparttım. İş önlüğüme sardıktan sonra tuvaletten çıkıp giyinme dolaplarının olduğu odaya gittim. Eşarbımı üşümesin diye kafasına bağladım ve uçlarını da ağlamasın diye emzik gibi yapıp ağzına soktum. Daha sonra da poşetin içerisine koyarak arkadaşlarımın yanına gittim. Hamile olduğumdan kimsenin haberi yoktu. Paniklediğim için arkadaşlarıma doğum yaptığımı söyleyemedim. Arkadaşlarım kanamamı görünce beni hastaneye götürdü. Poşeti de arabaya koydum. Beni muayene eden doktor çocuk doğurduğumu anladı. Bebeği de arabadaki poşette bulmuşlar. Öldürme kastım yoktu. İstemeyerek oldu. Çok pişmanım."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR