Belhanda'nın kontratındaki özel madde
Galatasaray'da eski yönetim, Younes Belhanda'nın bonuslarla birlikte toplam 10 milyon Euro'ya alındığını duyurmuştu. Ancak oyuncunun sonraki satışından Dinamo Kiev'e 2 milyon Euro daha ödeneceği ortaya çıktı.
SPOR , 05 Ağustos 2018 Pazar, 14:48
Belhanda'nın kontratındaki özel madde

Galatasaray'ın Belhanda'yı hangi rakama satarsa satsın Ukrayna ekibine 2 milyon Euro ödeyecek olması, verilen bonservis rakamının da toplamda açıklandığı gibi 10 değil 12 milyon Euro'yu bulduğu gerçeğini gözler önüne serdi.

Galatasaray bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katıldığı için Kiev'e 500 bin Euro bonus ödeyecek. Sezon başına 3 milyon 350 bin Euro garanti ücret alan Belhanda ise Galatasaray ile yaptığı anlaşma gereği 545 bin Euro da bonusun sahibi oldu ve geçen sezon toplam 3 milyon 895 bin Euro kazandı.

EK MADDE KAP'A BİLDİRİLMEDİ

Faslı yıldızın transferinde yapılan pazarlıkta bu rakamların yanı sıra oyuncunun bir başka kulübe satılması halinde Ukrayna kulübüne 2 milyon Euro daha ödenmesinin kabul edildiği öğrenildi. Eski yönetimin imza attığı anlaşma aylar sonra gün yüzüne çıkarken, bu ek maddenin KAP'a yapılan bildirimde yer almaması dikkat çekti.

İŞTE BELHANDA'NIN GERİDE KALAN SEZONDA KAZANDIKLARI

Garanti Ücret: 3 milyon 350 bin Euro

Oynadığı maçlarda kazanılan 69 puan için kazandığı prim: 345 bin Euro

Oynadığı maçlarda kazanılan her 25 puan için kazandığı bonus: 200 bin Euro

TOPLAM: 3 milyon 895 bin Euro

GEÇTİĞİMİZ SEZON BELHANDA

35 MAÇ

3 GOL

10 ASİST

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR