Ben aldım ben boşarım
Eşinden korunmak için tedbir kararı aldıran eski bakanlardan MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, 19 yıllık eşi Döndü Bal’a aylık 4 bin TL “tedbir” nafakası ödeyecek.
GÜNDEM , 12 Nisan 2013 Cuma, 09:31
Ben aldım ben boşarım

Ankara 1’inci Aile Mahkemesi’ndeki dünkü ilk duruşmada Faruk Bal katılmadı. Duruşmada Faruk Bal’ın avukatı ve davacı eşi Döndü Bal hazır bulundu. Gizlilik kararı olmamasına rağmen hâkim salona izleyici ve gazetecileri almadı.

13 BİN DEDİ, 4 BİN ALDI

Döndü Bal, çocukları, sosyal çevresi ve yaşamını devam ettirebilmek için 13 bin lira nafaka talep etti. Hâkim, Döndü Bal için 2 bin, iki çocuğu için de biner lira almak üzere toplam 4 bin lira tedbir nafakası belirledi.

500 BİN LİRA TAZMİNAT

Döndü Bal, dava dilekçesinde, 250 bin lirası maddi, 250 bin lirası manevi olmak üzere 500 bin lira tazminat da talep etti. Tazminat ile evlilik sürecinde elde edilen malların, çocukların üzerine yapılmasını, çocukların velayetinin kendisine verilmesini de talep etti.

‘6 AY DAHA UZATSIN’

Döndü Bal duruşma çıkışında şunları söyledi: “Dava için bir avukat dahi tutmadım. Ben aldım, ben boşarım. Aramızda uzlaşma olmadığı için dava ertelendi. Faruk Bal tedbir için siyasetin gücünü kullandı. Mahkemeye tedbir kararı için itiraz dahi etmedim. Neden benim için tedbir aldırdığını ona sormak lazım. Hatta bitiminde mahkemeden bir 6 ay daha uzatmasını istedim. Çocukların velayeti ve evlilik sonrası kazanılan malların paylaşımında uzlaşamadığımız için dava uzuyor.”
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR