Ben Türkiye'de terörist görmedim
Jamaikalı şair Mutabaruka, "Türkiye'ye gelmeye karar verirken de hiç korkmadım. Çok iyi vakit geçiriyorum, iyi insanlarla tanıştım ve Amerikan basınında sözü edilen teröristleri etrafta görmedim." dedi.
DÜNYA , 16 Nisan 2016 Cumartesi, 14:43
Ben Türkiye'de terörist görmedim
Bu sene ikincisi gerçekleşen Uluslarası Üsküdar Şiir Festivali'ne katılan Jamaikalı şair ve reggae sanatçısı Mutabaruka, yaptığı açıklamada, Türkiye'ye ilk kez geldiğini söyledi.

Batılı güçlerin insanları kontrol altında tutabilmek için korku üreten fikirler geliştirdiği şeklindeki düşüncesini ifade eden Mutabaruka, şunları vurguladı:

"Mesela İslam hakkında duyduğum negatif şeylerin hep Amerika tarafından ortaya atılan fikirler olduğunu görüyorum. Maalesef Jamaika halkı İslamofobia gibi konularda bilinçli değil, Müslümanlara uygulanan bu şeyi anlamıyorlar. Amerikalılar düşüncelerini CNN, FOX gibi kanallarından bütün dünyaya yaydıkları için İslam hakkındaki korku dolu fikirlerini de geniş kitlelere dayatabiliyorlar."

"Türkiye'ye gelmeye karar verirken korkmadım"

Mutabaruka, Türkiye'ye gelmeden önce haberlerde "Türkiye'ye sakın gitmeyin, terör saldırılarında ölürsünüz" şeklinde haberler gördüğünü söyleyerek, şunları söyledi:

"Geçenlerde Fildişi Sahili'nde de turistler öldürüldü ve aynı haber kaynakları 'Fildişi Sahili'ne sakın gitmeyin' dediler. Ben Türkiye'ye Fildişi Sahili'nden geldim ve günlerdir buradayım. Çok iyi vakit geçiriyorum, iyi insanlarla tanıştım ve Amerikan basınında sözü edilen teröristleri etrafta görmedim. Türkiye'ye gelmeye karar verirken de hiç korkmadım çünkü Amerikan medyası kendi başına bir terörist yapı zaten, onların haberlerini dinlediğinizde, gerçek olarak kabul etseniz ne bir şey yersiniz, ne içersiniz, korkudan evinizden çıkamazsınız. 'Tanrı Amerika'yı korusun' gerçekten."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR